Rozmowa z Robertem Gamble'em, pastorem, wydawcą, Zasłużonym dla Miasta Poznania w roku 2016.
Rozmowa z Robertem Gamble'em, pastorem, wydawcą, Zasłużonym dla Miasta Poznania w roku 2016.
Mickiewicz pisał o niej: "Ileż to kobiet naszych, jak np. Klaudyna Potocka, było zdolniejszych tak rozumem, jak i siłą ducha do zasiadania w radach, w rządzie, od wielu mężczyzn!". Niezależna, inteligentna, temperamentna, o ogromnym harcie ducha, talencie organizacyjnym, a przy tym niezwykle wrażliwa. 8 czerwca mija 180. rocznica jej śmierci.
Nowa Siła Kuratorska dobiegła końca. Seria kilkunastu wydarzeń rozciągniętych na przestrzeni maja udostępniała uczestnikom doświadczenia związane z teatrem, filmem, sztuką i... modą.
W ramach programu performatywnego Stary Browar Nowy Taniec w niedzielę w Słodowni zobaczymy premierę spektaklu "Bataille i świt nowych dni" w reżyserii Sławomira Krawczyńskiego i Anny Godowskiej - twórców cenionej i wielokrotnie nagradzanej choreografii "Niżyński. Święto snów".
Nie ma chyba lepszego połączenia niż piękna, wybujała już o tej porze roku przyroda i muzyka jaką niesie festiwal Enter. Goście zapraszani przez Leszka Możdżera "do Poznania", za każdym razem są zaskoczeni miejscem odbywania się festiwalu i fantastyczną, zasłuchaną publicznością. - Tu nawet po trawie chodzi się na palcach, by nie przeszkadzać pięknie zasłuchanym w muzyce - mawia Możdżer.
Pełnometrażowy debiut Kuby Czekaja - "Baby bump" - jest tak wybuchowy, jakby twórcę napędzała wyjątkowo mocna mieszanka hormonalna.
Sztuka tworzona przez artystów i dla artystów. Wycinka Holzfällen w reżyserii Krystiana Lupy to gorzka próba rozliczenia się z pustosłowiem towarzyszącym postawom artystów.
Dla tych, co nad leniwe leżakowanie nad rzeką czy jeziorem, przedkładają dobry spektakl, koncert czy twórcze warsztaty - mamy kilka propozycji na kolejny długi, wolny weekend.
Od 28 maja do 3 czerwca Wrocław stanie się Europejską Stolicą Dzieci, a to za sprawą czwartej edycji Przeglądu Nowego Teatru dla Dzieci. Bardzo silną reprezentację na festiwalu będzie miał Poznań.
Niezwykła wystawa bajkowych ilustracji Katarzyny Bajerowicz - od piątku w Galerii Miejskiej Arsenał.
Nie ostatni dramat Eurypidesa, ale zaistniała podczas warsztatów aktorskich sytuacja, stała się punktem wyjścia do powstania "Bachantek" - najnowszego spektaklu Teatru Automaton. Reżyseruje Krzysztof Cicheński. Premiera w piątek w Tłustej Languście.
Rozmowa z Gają Grzegorzewską, pisarką młodego pokolenia, autorką krwawych kryminałów, laureatką Nagrody Wielkiego Kalibru, gościem poznańskiej odsłony Festiwalu Apostrof.
Rozmowy o zbrodni na Wołyniu, urokach i przekleństwach macierzyństwa i współczesnych relacjach polsko-żydowskich. To wszystko w teatrze, na Bliskich Nieznajomych.
Leszka Możdżera nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Enter Enea Festival, którego jest dyrektorem artystycznym, organizowany po raz szósty nad Jeziorem Strzeszyńskim, rusza 24 maja. Z pozoru to impreza plenerowa, bo odbywa się na świeżym powietrzu, w pobliżu jeziora. Jednak mimo otwartej przestrzeni koncerty mają unikatowy, kameralny charakter.
Poznańska Noc Muzeów w obiektywie Tomasza Nowaka.
Krew, pot i łzy. Polityka i sztuka. Nienawiść, nietolerancja, niesprawiedliwość. To właśnie Flesh and Bone. Projekt Mike'a Reeda, który przypomina nam, że jazz zaczął się od społecznego protestu.
Centrum Sztuki Dziecka pomoże sprawić zaskakujący prezent na Dzień Dziecka. 25 maja, kiedy czujność najmłodszych jest jeszcze odrobinę uśpiona, na Scenie Wspólnej zagości Muzyczny Teatrzyk "Słuchaj Uchem" ze spektaklem-koncertem "Ptasie wesele", któremu będą towarzyszyły warsztaty.
"Księżniczkę czardasza" w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza mogę polecić wszystkim, którzy potrafią oglądać spektakle przez palce. Tym, którzy mogą pójść na kompromis i zachwycając się niektórymi gagami, wyłączą uwagę podczas kilku scen pełnych sztampy i oczywistości.
25 lat temu ktoś zaryzykował, ktoś zaprosił na scenę, ktoś miał nadzieję, że w Polsce będzie miejsce na Raz Dwa Trzy. Przez ćwierć wieku zespół ten szedł własną drogą - trochę z dala od mediów, nieco na uboczu muzycznych trendów i z tekstami piosenek utkanymi z samej poezji.
Jeśli wszystkie koncerty w ramach właśnie odbywającego się Made in Chicago będą tak urzekające jak występ Jeremy'ego Kahna, to kto wie, może jego 11. edycja okaże się najlepszą ze wszystkich dotychczasowych?