W Bibliotece Raczyńskich już czuje się święta. O niezwykły nastrój zadba laureatka konkursu piosenki autorskiej Frazy 2016 Kinga Suchora-Gnap, która podczas piątkowego recitalu zaśpiewa piosenki autorskie i świąteczne.
W Bibliotece Raczyńskich już czuje się święta. O niezwykły nastrój zadba laureatka konkursu piosenki autorskiej Frazy 2016 Kinga Suchora-Gnap, która podczas piątkowego recitalu zaśpiewa piosenki autorskie i świąteczne.
Jeśli chcesz powiesić w domu nowy plakat filmowy albo być jedną z pierwszych osób, które obejrzą najnowszy film Pawła Maślony koniecznie zaplanuj dzisiejszy wieczór z zamkowym Kinem Pałacowym, które właśnie obchodzi piątą rocznicę swojego powstania.
W alternatywnej wersji współczesnego Poznania nie ma czerwonej wieży udającego zabytek zamku królewskiego, a nad Górą Przemysła wznosi się "Punctum" - lekka, niemal eteryczna forma o prostym, współczesnym kształcie...
Patronuje ulicy w centrum Poznania, ale wydaje się postacią mało znaną w powszechnej świadomości. Wystawa organizowana przez poznański oddział Muzeum Narodowego na przypomnieć i przybliżyć współczesnym osobę Seweryna Mielżyńskiego.
Zgodnie z obietnicą daną melomanom u progu jubileuszowego sezonu Orkiestrze Kameralnej Polskiego Radia Amadeus podczas koncertów towarzyszą wielkie gwiazdy muzyki klasycznej.
Noc w teatralnych zakamarkach, orkiestra na żywo, bufet z wyszynkiem, tingel-tangel, pantomima, taniec, piosenki, burleska... - przed nami druga odsłona Extravaganzy w Teatrze Polskim! Premiera odcinka o władzy 15 grudnia w Piwnicy pod Sceną.
Od kilku miesięcy Odwach był zamknięty - wewnątrz powstawała nowa wystawa stała. Już 16 grudnia, krocząc poszczególnymi etapami, dowiemy się nie tylko, dlaczego powstanie wybuchło i jak przebiegało, ale też co się stało później.
Analogowe, czteroklatkowe zdjęcie Łukasza Kaczorowskiego Nawarstwienie problemów, zrobione w kwietniu 2017 roku w Poznaniu podczas manifestacji Nacjonalizm nie przejdzie, zdobyło tytuł Wielkopolskiego Zdjęcia Roku 2017.
Poznańskie Wydawnictwo Świętego Wojciecha ogłasza konkurs literacki Na Osi Czasu. Wymaganiem jest osadzenie fabuły powieści w starożytności, średniowieczu bądź renesansie i obsadzenie w niej ważnej postaci z punktu widzenia chrześcijaństwa. Termin nadsyłania prac: październik 2018.
Od momentu zakończenia działalności Sistars testowała własne możliwości pod różnymi pseudonimami. Tej jesieni ukazała się pierwsza płyta, którą nagrała pod własnym imieniem i nazwiskiem. W najbliższy czwartek w Poznaniu wystąpi Paulina Przybysz.
W jaki sposób Zdzisław Beksiński malował swoje obrazy, jak jego syn Tomek został słynnym radiowcem albo jak wyglądała wigilijna kolacja w "ostatniej rodzinie"? Festiwal Off Cinema już w październiku przedpremierowo pokazał dokument "Beksińscy. Album wideofoniczny", o czym pisaliśmy już wtedy, a teraz przypominamy. Po raz ostatni można go bowiem obejrzeć w ramach repertuaru i potraktować jako moment zatrzymania w przedświątecznym zabieganiu. Warto.
Najnowsza premiera w Teatrze Wielkim okazała się dużym sukcesem. Robert Bondara wydobył z opery Feliksa Nowowiejskiego przede wszystkim jej potencjał wizualny, chociaż warstwa muzyczna była również wykonana na bardzo wysokim poziomie. Po blisko stu latach "Legenda Bałtyku" powróciła do Poznania. Wszystko wskazuje na to, że zadomowi się tu na długi, długi czas.
Tak jak nie ma Świąt Bożego Narodzenia bez "Kevina" w telewizji, tak nie może być oczekiwania na nie bez "Bombki z gwiazdką" w Teatrze Animacji. W tym roku to już nie czytanie, lecz spektakl w reżyserii Agi Błaszczak.
Jest rok 1974. W tle rozgrywają się wielkie wydarzenia lat 70.: afera Watergate, wojna w Wietnamie, kryzys naftowy, wojna arabsko-izraelska. Jednak dla 13-letniej Lane rok 1974 wyróżni się z zupełnie innych powodów.
Promocji muzyki Szymanowskiego - zwłaszcza poza Polską - nigdy nie za wiele. Wydany przez amerykańską firmę fonograficzną Musica Omnia album płytowy zatytułowany "Karol Szymanowski - Masterworks for Violin & Piano; Piano solo" to pozycja bardzo ważna, wartościowa, popularyzująca twórczość tego kompozytora.
Na Festiwalu Ale Kino! swoje pięć minut, a nawet cztery razy pięć minut, mieli najnajmłodsi widzowie. Tak naprawdę nikt maluszkom czasu nie liczył. Najważniejsze, żeby czuły się dobrze.
- Dużo piękna - tak w dwóch słowach opisałaby Petersburg, bohatera swojej najnowszej książki, Joanna Czeczott. Na szczęście na dużo więcej pozwoliła sobie na piątkowym spotkaniu w Zamku.
Högni Egilsson, czyli po prostu Högni to - zaraz po Björk - najbardziej rozpoznawalny muzyk z Islandii. Popularność przyniosło mu współtworzenie grupy GusGus. Muzyk wystąpi w Poznaniu w najbliższą niedzielę. Będzie promował swoją najnowszą płytę "Two Trains".
"Cloudboy" Meikeminne Clinckspoor to dużo więcej niż opowieść o trudnej relacji nastolatka z matką. Tytuł zdobył pierwszą nagrodę na Kristiansand International Children's Film Festival w Laponii. Teraz walczy o Złote Koziołki na Ale Kino!
Wielki finał festiwalu Ale Kino!, premierowe spektakle w operze, Teatrze Animacji i Scenie Roboczej. I sporo wydarzeń wprowadzających nas w świąteczny klimat. Weekend czas zacząć!