Kultura Poznań.pl

Varia

opublikowano:

Ogrzej się w Starym Browarze

Lato w mieście nie musi być nudne! Szczególny czas pandemii zmobilizował lokalnych organizatorów wydarzeń kulturalnych, by zorganizować mieszkańcom Poznania wakacje pełne wrażeń. Dla Starego Browaru to nie pierwszyzna - kolejny sezon Lata w Parku Starego Browaru zapowiada się równie dobrze, a może nawet lepiej niż poprzednie.

. - grafika artykułu
Kwiat Jabłoni, fot. materiały organizatorów

Stary Browar działa kompleksowo i w ten sposób myśli o odbiorcach swoich wydarzeń. Po pierwsze oferuje im coś dla ciała - treningi i jogę oraz targ jedzeniowy. Po drugie i najważniejsze, daje im coś mniej prozaicznego. Bo jak w piosence Ogrzej mnie Wojciecha Młynarskiego - "Memu ciału wystarczy / trzydzieści sześć i sześć, / mojej duszy potrzeba znacznie więcej".

Filmowe leżakowanie

O ogrzanie duszy zadbają organizatorzy kina plenerowego. To wydarzenie jest letnim "klasykiem" Starego Browaru. Dobre jedzenie, koce, szum drzew, wielki ekran i leżaki... Chociaż w programie filmy sprzed kilku, a nawet kilkunastu lat, to klimat tych wakacyjnych wydarzeń jest nie do przecenienia. - Tegoroczny repertuar zainspirowała marka partnera wydarzenia - Whiskey in the Jar, restauracji steakhouse działającej na Dziedzińcu. Nie zabraknie mocnych wrażeń, zbuntowanych bohaterów, szybkich samochodów, rocka i kinowych podróży przez Stany Zjednoczone - zachęcają organizatorzy.

W sierpniu obejrzymy komedię o brytyjskim arystokracie z Johnnym Deppem w roli głównej (Bezwstydny Mortdecai, 5.08), dramat rozgrywający się w czasach II wojny światowej z Bradem Pittem w roli głównej (Furia, 12.08), oparty na prawdziwych wydarzeniach kryminał przedstawiający kulisy napadu na londyński bank przy Baker Street (Angielska robota, 19.08) oraz muzyczną komedię z 2018 roku o zespole metalowym z Norwegii (Heavy Trip, 26.08). Seanse odbywają się w każdą środę o godzinie 21 (wstęp wolny). W razie deszczu pokazy przeniesione zostaną na Szachownicę. Towarzyszyć im będą motoryzacyjne niespodzianki przygotowane przez Whiskey in the Jar.

Tak brzmi lato

- W te wakacje będziemy tęsknić za podróżami i dużymi festiwalami. Wspólnie z Good Taste Production postanowiliśmy zorganizować wydarzenie, które skutecznie wynagrodzi odwołane muzyczne wyjazdy - mówi Joanna Tupalska, dyrektor marketingu Starego Browaru.

Lato pachnie słońcem, podróżami, ekscytacją i beztroską. A jak brzmi? Dla niektórych jak alternatywny rock Sorry Boys (31.07) lub LemONa (1.08). Dla innych, jak połączenie jazzu i hip-hopu w piosenkach Bitaminy (7.08) lub jak pop - ten retro w wykonaniu Karasia i Roguckiego (8.08), czy alternatywny Baranovskiego (21.08), Sanah (22.08) lub Brodki (29.08). Lato może kryć się w głosie Mroza (9.08), Ani Dąbrowskiej (14.08) albo folkowych nutach Kwiatu Jabłoni (15 i 16.08). Szukać go warto w hip-hopie Fisz Emade (23.08), a już z pewnością w piosenkach Króla (28.08). Ciepłe, melancholijne, lekkie, melodyjne, oldschoolowe, nowoczesne, introwertyczne, energiczne - każdemu dźwięczy inaczej. Line-up cyklu Letnie Brzmienia to przegląd najciekawszych zjawisk w muzyce polskiej - warto podsłuchać tych brzmień, bo to one zapowiadają i tworzą to, co ważne i wartościowe na polskich scenach.

Lato w mieście nie musi być nudne. Wystarczy słońce, leżak, trochę muzyki znanej i nieznanej, filmów, które zawsze chcieliśmy obejrzeć, ale dotąd nie starczało na to czasu. Wystarczy kawałek trawy w parku i dobre towarzystwo. Wreszcie - wystarczą rozsądek i luz w odpowiednich proporcjach. Organizatorzy Lata w Starym Browarze mimo letniej atmosfery na szczęście nie zapominają o obowiązku przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

Aleksandra Kujawiak

  • cykl wydarzeń Lato w parku Starego Browaru: plenerowe kino i koncerty Letnie Brzmienia
  • do 26.08 (kino) i 31.07-29.08 (koncerty)
  • Park Starego Browaru
  • wstęp wolny na seanse filmowe, na koncerty obowiązują bilety: 49-89 zł
  • więcej informacji tutaj i tutaj

© Wydawnictwo Miejskie Posnania 2020