Kultura w Poznaniu

Aktualności

opublikowano:

Konkurs Reporterski po raz piąty

Wydawnictwo Poznańskie, znane z szerokiej oferty książek reportażowych, po raz piąty ogłasza konkurs, do którego zaprasza wszystkich autorów - także debiutantów.

. - grafika artykułu
fot. materiały prasowe

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać na adres reportaz@wydawnictwopoznanskie.com projekt reporterski w formie konspektu, opracowania tekstowego i/lub fragmentów (im bardziej obszerne będą to materiały, tym lepiej). Do materiałów warto dołączyć informację o dotychczasowym przebiegu kariery i listę dotychczasowych publikacji. Konkurs jest skierowany do osób pełnoletnich posiadających obywatelstwo polskie.

Uczestnicy mają czas na przesłanie zgłoszeń do 14 marca 2022 roku.

Pomysły oceni jury w składzie: Paulina Surniak (przewodnicząca), Monika Długa, Magdalena Kicińska, Cezary Łazarewicz, Kamil Bałuk i Adrian Stachowski.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 28 kwietnia 2022 roku. Laureat lub laureatka otrzyma stypendium w wysokości 15 000 zł przeznaczone na realizację zwycięskiego pomysłu.

W poprzednich edycjach konkursu wybrano dwa zrealizowane już projekty. W kwietniu 2020 roku ukazała się książka Wiktorii Michałkiewicz pod tytułem Kraj nie dla wszystkich. O szwedzkim nacjonalizmie, nominowana w pierwszej edycji konkursu Grand Press na najlepszą książkę reporterską 2020 roku. W październiku 2020 roku ukazała się książka Agnieszki Rostkowskiej, laureatki pierwszej edycji konkursu - Wojownicy o szklanych oczach. W poszukiwaniu Nowej Turcji, nominowana w 2021 roku w drugiej edycji konkursu Grand Press na książkę reporterską roku.

Patronem medialnym konkursu jest Duży Format.

oprac. red.