Kultura Poznań.pl

Aktualności

Kult w targowej "dwójce"
 

W kolejnej odsłonie cyklu Koncertowa Jesień wystąpi zespół Kult. Już 11 listopada będzie go można posłuchać w hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Bity zdolne zburzyć metropolię
 

Nieprzeciętne połączenie postapokaliptycznego klimatu i połamanych rytmów z klubowymi bitami czeka nas w najbliższą sobotę w klubie Eskulap. O północy na scenie pojawi się Kode9 - gwiazda klubowej sceny.

CK Zamek z nowym logo i pocztówkomatem
 

Jubileusz 50 - lecia Centrum Kultury Zamek trwa. Wprawdzie wisienką na jubileuszowym torcie będzie otwarcie kompleksu Sali Wielkiej po przebudowie, to Jubilat chce być już na to gotowy i zafundował sobie nowy znak graficzny, czyli logotyp. Pojawił się też pierwszy w Poznaniu pocztówkomat.

Klocki know-how
 

Co można zrobić z klocków lego? Statki piratów, średniowieczne zamki, samoloty, samochody, Stary Rynek, Arkadia, wieżowce Alfy. Wieżowce Alfy, Stary Rynek i Arkadia? Owszem, ale te ostatnie potrafi złożyć tylko Mateusz Kamil Roszak.  Na spotkaniu w Salonie Posnania będzie można zapytać go, jak to robi. Dowiecie też się kim jest Georg.

Dokąd zmierza Święty Marcin?
 

Nie chodzi o jednego z najbardziej poznańskich świętych, ale o jedną z najbardziej poznańskich ulic. Czy na tytułowe pytanie odpowiedzą uczestnicy piątkowej debaty w CK Zamek "W Centrum o centrum - Strefa Święty Marcin"?

Pokaż swój uniwersytet
 

Są studenci, którzy nie pamiętają jak wygląda budynek ich uczelni, są tacy, którzy w ogóle go jeszcze nie widzieli lub chcą jak najszybciej wymazać go z pamięci. Ale na pewno są i tacy, którzy wezmą udział w konkursie fotograficznym "UAM moją uczelnią".

Różne twarze Kuźniara
 

Śmieszy, zadziwia, irytuje. Jarosław Kuźniar - znany z porannego programu TVN 24 -  budzi skrajne emocje... 9 listopada dziennikarz będzie gościł w Poznaniu.

Z profesorem Osiatyńskim bez tabu
 

Teatr Ósmego Dnia zaprasza na spotkanie autorskie wokół najnowszej książki profesora Wiktora Osiatyńskiego "Rehabilitacja. O trudach, zaskoczeniach i nieoczekiwanych konsekwencjach powrotu do życia".

Schody dla ozdoby
 

Na wiosnę schody na Wildzie zmienią się nie do poznania. W jaki sposób zostaną pomalowane, to zależy od Was! Jeśli macie pomysł, zgłoście się do inicjatywy Ulepsz Poznań.

Włoch zbuduje program Malty
 

Romeo Castellucci - twórca legendarnego teatru Societas Raffaello Sanzio - będzie kuratorem festiwalu Malta w 2013 r. Zmierzy się z idiomem badającym przez teatr relacje między człowiekiem a maszyną.

1 158 Strona 159 160