Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Kobieta w białej koszuli, stojąca tyłem otwiera okno. Zdjęcie w półmroku, sylwetka kobiety jest oświetlona. U góry i na dole plakatu informacje o wydarzeniu.

Spektakl - Nie zapomnisz

26.05.2024
19:00

Monodram na podstawie opowiadania Sylwii Chutnik "Muzeum pamięci", wybranych wierszy Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej oraz fragmentów tekstu Cecylii Walewskiej "Z dziejów krzywdy kobiet".

Ze strony Teatru U Przyjaciół:

"Bo my, przyduszeni pępowiną, co w chorobie skąpaliśmy swoje dzieciństwo, nie wierzymy absolutnie w nic. W nic. Ojcowie nam nie powiedzieli, jak się uśmiechać, bo ojców nie było. Matki nas trzymały za ręce i nie pozwalały odejść. Uciekliśmy i teraz chodzimy po zewnętrznej stronie gzymsu z uśmiechem na ustach i odbezpieczonym pistoletem.

Karmimy się niebezpieczną nadzieją, że lepsza przyszłość czeka tuż za zakrętem, wystarczy po nią sięgnąć, wydać trochę pieniędzy, zapisać się na jogę, zacząć biegać, zainwestować w nowy outfit i całe to cierpienie zniknie niczym zaspokojone pragnienie. Tymczasem jesteśmy tchórzliwymi uciekinierami rzeczywistości, zamkniętymi w skorupkach. Wysuwamy łeb, by sprawdzić czy wyjebało już nas w kosmos, czy nadal możemy iść po bułki do biedy."

Więcej informacji na temat spektaklu na stronie Teatru U Przyjaciół

Bilety można rezerwować:

1. mailowo teatr@uprzyjaciol.pl
2. sms: 797021028

materiały: Teatr U Przyjaciół