Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Logotyp 4Foulee

4Foulee Poznań Międzynarodowe Zawody Jeździeckie w skokach i powożeniu CSI4* & CAI3*H4

2023-06-08 ( czwartek ) – 2023-06-11 ( niedziela )
Hipodrom Wola Poznań, ul. Lutycka 34

Kategoria: Sport Targi

W dniach 8-11 czerwca odbędą się 4Foulee Poznań Międzynarodowe Zawody Jeździeckie w skokach oraz powożeniu, w ramach których zostanie rozegrany Memoriał Macieja Frankiewicza.

Międzynarodowe zawody jeździeckie 4FOULEE CSI4* Poznań mają unikalny charakter, bo odbywają się na zabytkowym, trawiastym hipodromie Wola i łączą w sobie dwie bardzo widowiskowe konkurencje: skoki przez przeszkody i powożenie zaprzęgami czterokonnymi.
Zawody w skokach mają rangę czterech gwiazdek i pulę nagród 1 000 000 PLN. Aż 4 z 15 konkursów zaliczane będzie do światowego rankingu. Wszystkie cztery mają szczególne znaczenie i odbywać się będą każdego dnia po południu. W czwartek będzie to konkurs na punkty i czas (145 cm) (o nagrodę jeździeckiej wielkopolski), piątek konkurs 150 cm z rozgrywką (o nagrodę honorową patronów Poznania "Piotra i Pawła"), w sobotę konkurs dwunawrotowy (150 cm - XII Memoriał Macieja Frankiewicza), a w niedzielę Grand Prix (160 cm), będące kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich 2024 i Mistrzostw Europy 2023. To przyciągnie na start doskonałych zawodników z całego świata i najlepszych Polaków. Każdy z konkursów ma ciekawą formułę, a kibice za każdym razem będą zaznajamiani z zasadami rywalizacji i trudnościami technicznymi parkurów.
Nie lada atrakcją dla publiczności będą zawody zaprzęgów czterokonnych w randze CAI3*. Na to niezwykłe widowisko składają się trzy próby: ujeżdżenie, maraton (po pagórkowatym terenie hipodromu) i zręczność powożenia. Wszystko to to połączenie elegancji, dynamiki i brawury bryczek ciągniętych przez cztery silne, zwinne i szybkie konie.
Nie zabraknie dodatkowych pokazów dla publiczności takich jak: pony games, koncerty i musztry paradne orkiestr dętych z mażoretkami.
Na kibiców czekają też liczne stoiska handlowe (głównie jeździeckie), gastronomiczne i specjalna strefa dla dzieci (animatorzy zabaw, przejażdżki na kucykach itp.).

Bilety w cenie od 20 do 80 zł (w zależności od wariantu).

Bilety dostępne w:

Zobacz www.4foulee.pl/pl/