Kultura w Poznaniu

Kalendarium

x

U Studni - koncert

2018-02-11 ( niedziela )
19:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

UWAGA! Koncert został przeniesiony na 25.02 (niedziela)

Jeden z najlepszych w Polsce zespołów uprawiający balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną.
Swój najnowszy program opierają na wierszach Adama Ziemianina, wybitnego krakowskiego poety, a także na utworach autorstwa Oli Kiełb, Darka Czarnego i Ryszarda Żarowskiego. Mądra refleksja, afirmacja życia we wszystkich jego przejawach, liryka najwyższej próby i optymizm, to oprócz przepięknej harmonii głosów wokalistów i akompaniujących instrumentów dominanty przekazu i stylu wykonawczego U Studni.

Współtworząc przez wiele lat (1984-2012) Stare Dobre Małżeństwo, wyznaczyli rozpoznawalne brzmienie i styl muzyczny tej legendarnej grupy. Swoje doświadczenie wykorzystują także wspierając zespoły: Bohema (Darek Czarny), Wyspa i Do Góry Dnem (Ola Kiełb) czy Hoodoo Band (Andrzej Stagraczyński). Twórcze osobowości, naturalność i swoboda bycia na scenie, i świetny kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego koncertu U Studni. Zespół brzmi swojsko i świeżo. Znane i świetnie wyważone brzmienie gitar Darka Czarnego i Ryśka Żarowskiego, basu Andrzeja Stagraczyńskiego i jedynych, niepowtarzalnych skrzypiec Wojtka Czemplika zyskały sobie szerokie kręgi fanów - w różnym wieku.

Obecność w zespole Oli Kiełb i Adama Ziemianina to dodatkowe walory grupy, o której mówi się, że posiada własną, swoistą magię. A to nic innego jak dbałość o słowo, o jego piękno i jasność przekazu, co jest wielką zaletą zespołu.

Zespół ma w swoim dorobku trzy płyty: "U Studni" (Dalmafon 2013), "Wąwóz naszych czasów" (Dalmafon 2014), "Wspólne zdjęcie" (Dalmafon, 2017) które przygotowali z ogromną pieczołowitością.  Nie brak tu wspaniałej energii, różnorodności tematów i motywów, co świadczy o niezwykłym potencjale twórczym zespołu.
Grają w całej Polsce, a żywy kontakt ze słuchaczami, integracja duchowa, chęć i potrzeba wspólnego śpiewania z publicznością podczas koncertów stanowią dla nich podstawę działania.

Dariusz Czarny - gitary, śpiew, aranżacje, Wojciech Czemplik - skrzypce, altówka, mandolina, śpiew, aranżacje, Ola Kiełb-Szawuła - gitara, śpiew, aranżacje, Andrzej Stagraczyński - gitara basowa, aranżacje, Ryszard Żarowski - gitary, śpiew, aranżacje

Bilety : 45 zł - pierwsza pula, 60 zł - druga pula

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/