Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Tanghetto

Tanghetto - koncert

2018-01-03 ( środa )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Najważniejszy zespół współczesnej sceny tangowej Buenos Aires powraca do Blue Note! Muzyczny język Tanghetto tworzy fuzja dźwięków pochodzących z różnych źródeł (tango, rytmy latynoskie i elektronika). Bandoneon występuje często w roli wokalisty, a towarzyszą mu inne instrumenty akustyczne oraz szeroki wachlarz brzmień wytwarzanych przez syntezatory i samplery.

W czasie koncertu tango zatańczy mistrzowska para Agata Czartoryska i Michał Kaczmarek z Casa Buena!
W 2004 roku zespół wydał swój debiutancki album EMIGRANTE, który zainicjował nową falę we współczesnym tangu. Progressive Tango - najnowszy, siódmy już, album grupy TANGHETTO - zdobył dla zespołu szóstą nominację do Nagrody Gardela, najważniejszych odznaczeń przemysłu muzycznego Argentyny, których dwie statuetki zespół już otrzymał za oryginalność i innowacyjność w tak wiekowym już stylu.

Tanghetto eksperymentuje z różnymi i czasami rozbieżnymi elementami muzycznymi, które w tangu należy nazwać progresywnymi. Tango klasyczne wzbogacane jest szczyptami rocka, funku i jazzu. Tytuł albumu, według Maxa Masriego, lidera zespołu, odnosi się do otwartej na nowości postawy zespołu, który odważnie tworzy współczesne tango...

BRAK BILETÓW W CIM!

opr.sw

Zobacz bluenote.poznan.pl/