Dramat muzyczny w dwóch częściach,: pierwsza "Źli ludzie", druga "Oskarżenie".
"Źli ludzie" (pierwsza połowa Gali)
Zło jest pośród nas i przybierając najróżniejsze formy, usilnie stara się ściągnąć nas na dno i tylko odpowiednie pielęgnowanie zaszczepionego w duszy dobra pozwala pokonać siły, które perfekcyjnie kierują nasze kroki na złe drogi. Problem właściwego wyboru oraz jego następstwa i konsekwencje, podejmuje musical "Źli ludzie", ukazując nader prostymi środkami zderzenie sił dobra (chór "Nudni" ) z siłami zła (chór" Źli Lludzie"). Scenerią większości wydarzeń są okolice starych, opuszczonych bunkrów, które za siedzibę obrał sobie młodzieżowy gang. W pierwszym akcie poznajemy uczestników dramatu - gang z fortów, któremu przewodzi Daniel (Deni ), oraz grupkę wracających ze szkoły młodszych dzieci, na czele z pełną niewinnego uroku i naturalnego wdzięku Justysią. Poznajemy również Natalię (Natę ), dziewczynę szefa gangu, rozdartą pomiędzy poczuciem lojalności wobec Deniego i kolegów z bandy, a przemożnym pragnieniem zmiany swojego życia i wewnętrznym przekonaniem, że droga, którą obiera jej przyjaciel i jego towarzysze, nieuchronnie wiedzie na manowce. Sytuacja szybko się rozwija, a pod koniec - mocno komplikuje. Pertraktacje "Złych" z "Dobrymi" w sprawie okupu za przetrzymywaną przez bandę Ewkę, kończą się niespodziewaną tragedią.
"Oskarżenie" (druga połowa Gali)
"Oskarżenie" to spektakl teatralno - muzyczny stanowiący kontynuację muzycznej adaptacji fragmentu powieści Karola Napieralskiego pt."Źli Ludzie". Pomimo, że pojawiają się w nim niektóre, znane ze "Złych Ludzi" postaci, poznajemy również nowych, interesujących bohaterów. Występują zatem Parki,- prządki ludzkich losów, Justysia jako Jasny Duch, będący odzwierciedleniem dobra drzemiącego w każdym człowieku, jak również jej antagonistka - Daga - opanowana przez siły zła, bezskutecznie próbująca się wyzwolić spod ich zgubnego wpływu. Jest wreszcie zagubiona w rozbitej rodzinie Asia. Jest jej umęczona codziennością matka, oraz nie stroniący od alkoholu ojciec, a także Grześ - rezolutny, choć może trochę zarozumiały młodszy brat - postać pełna radości i optymizmu. Pojawiają się również inne postaci, które, choć drugoplanowe, są niezmiernie istotne dla wyrazistego odmalowania obrazu skomplikowanej sytuacji, w której znajdują się główni bohaterowie. Jak łatwo przewidzieć, Asia, żyjąc w ciągłym stresie i niepewności, nie jest wzorem spokoju i równowagi. Jej nerwowość i niezależny charakter stają się przyczyną niemałych kłopotów. Nieszczęśliwy zbieg okoliczności doprowadza do nieporozumienia, w wyniku którego Asia ucieka z domu, a jej młodszy brat wpada w tarapaty. W tym momencie pojawia się "Zło" uosobione w postaci Dagmary. Włączenie się sił nadprzyrodzonych normuje nieciekawą sytuację, zażegnując niebezpieczeństwo. Pomimo pozornie szczęśliwego zakończenia, niektórzy z bohaterów jeszcze musieli o siebie jeszcze powalczyć... Wsłuchując się w treść powyższego spektaklu zdobywamy życiową wiedzę i mądrość, ucząc się na cudzym, często bolesnym doświadczeniu. Dzięki grze aktorskiej i nastrojowej muzyce, otwierając się na drugiego człowieka, uczestniczymy nie tylko w jego zagubieniu, ale i w duchowym zmartwychwstaniu.
Informacje i rezerwacje biletów: Szkoła Musicalu "Erato", os. Tysiąclecia 30, 61-251 Poznań; kontakt: erato73@wp.pl 604157664
opr.sw