Doron Sadja - Amerykański artysta, kompozytor, pedagog i projektant instrumentów, którego prace badają sposoby percepcji i doświadczania dźwięku, światła i przestrzeni. Pracuje głównie z wielokanałowym dźwiękiem przestrzennym - łącząc nieskazitelną elektronikę z bujnymi, romantycznymi syntezatorami, ekstremalnymi częstotliwościami, gęstym szumem i wspomaganymi komputerowo instrumentami akustycznymi, Sadja tworzy postludzką, hiper-emocjonalną architekturę dźwiękową. Doron jest nauczycielem w Catalyst Institute for Art and Technology w Berlinie. Obecnie Doron prowadzi Faded Instruments, firmę projektową VST/AU, która tworzy eksperymentalne instrumenty i efekty. Prowadzi blog Dissolving Sounds poświęcony sztuce dźwięku i światła. Jest także współzałożycielem Shinkoyo Records i centrum sztuk performatywnych West Nile na Brooklynie, a także kuratorem różnych festiwali nowej muzyki/dźwięku w całym Nowym Jorku.
Peter Gonda (a.k.a. gnd) - Reżyser teatralny, prowokator audiowizualny, VJ, prezenter radiowy, programista i maniak Pure Data. Uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie informatyki stosowanej (2007) i magisterium z nauk kognitywnych (2009) na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie. Ukończył także reżyserię teatralną na Akademii Teatralnej DAMU w Pradze (2018).
Mariska de Groot - Zaintrygowana fenomenem i historią dźwięku optycznego, Mariska de Groot (1982, Niderlandy) tworzy, wykonuje i komponuje dla kompleksowych analogowych instrumentów i instalacji światło-dźwięk, które badają tę zasadę w nowy sposób. Jej prace często nawiązują do wynalazków medialnych z przeszłości, którymi stara się wzbudzić multi-sensoryczne i fenomenologiczne doświadczenie w świetle, dźwięku, ruchu i przestrzeni. Mariska ukończyła studia licencjackie z projektowania graficznego w Arnhem (2000-2005) oraz uzyskała dyplom magistra na międzywydziale ArtScience w 2012 roku.
_
ŚWIATŁODŹWIĘKI (19-20.11.2021) to 6. edycja festiwalu sztuki audiowizualnej, prezentującego najważniejsze prace europejskiego i rodzimego środowiska artystycznego, zafascynowanego performatywnym łączeniem wizualności i muzyki, organizowanego przez Fundację Wspierania Kultury - Our PLace Foundation.
Organizatorzy określają wrażenia, jakich mogą spodziewać się uczestnicy festiwalu, jako "synestetyczne doświadczanie eksperymentalnej muzyki i świetlnych wizualizacji". Ta interdyscyplinarna sztuka tworzona jest całkowicie na żywo, w oparciu o nowe koncepcje zakładające wzajemne oddziaływanie dźwięku i obrazu/koloru w jednym czasie.
ŚWIATŁODŹWIĘKI to koncerty, jam session i wykłady/prezentacje w języku angielskim, podczas których artyści tworzący projekcje, muzycy-naukowcy opowiedzą o najnowszych trendach w europejskiej sztuce, o połączeniach sztuki, informatyki, architektury. Zaprezentują nowe drogi i kierunki, którymi podąża sztuka. W tym roku gośćmi festiwalu będą Mariska de Groot, Doron Sadja, Slavo Krekovic, Peter Gonda, Piotr Mełech, Monika Pich i zespół Liquidacje.
Więcej informacji na stronie festiwalu.
Zobacz www.swiatlodzwieki.pl