Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na zdjęciu członkowie zespołu.

Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade - koncert

2021-10-16 ( sobota )
21:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Międzynarodowa formacja założona i prowadzona przez szczecińskiego jazzmana Sylwestra Ostrowskiego wystąpi z gościnnym udziałem wirtuoza trąbki - Freddiego Hendrixa oraz wschodzącej gwiazdy kontrabasu - Edrei Owens.

Freddie Hendrix - trębacz, band leader i kompozytor. W ciągu ostatnich dwóch dekad stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych sidemanów w jazzie i nie tylko. To również wszechstronny i utalentowany kompozytor, aranżer i pedagog. Hendrix rodem z Teaneck w New Jersey ma na swoim koncie współpracą z szeroką gamą wykonawców, od Count Basie Orchestra i The Christian McBride Big Band po Arethę Franklin, Steviego Wondera i Alicię Keys.

Endea Owens - kontrabasista, wokalistka i kompozytorka. Była "wschodzącym artystą" Jazz at Lincoln Center w sezonie 2019, a obecnie jest "młodą gwiazdą" sezonu 2021. Jej mentorami i nauczycielami byli Ron Carter, Marcus Belgrave i Rodney Whitaker, a pomimo młodego wieku ma już na swoim koncie współpracę z takimi gwiazdami jak Diana Ross, Dee Dee Bridgewater czy Jazzmeia Horn. Występowała na czołowych festiwalach między innymi w Europie, Australii i obu Amerykach.

Sylwester Ostrowski - szczeciński saksofonista tenorowy, kompozytor, lider, a także promotor jazzu. Inicjator wielu międzynarodowych projektów z udziałem wybitnych muzyków amerykańskich, jak m.in. Billy Harper, Deborah Brown, Darius Brubeck, Keyon Harrold czy Freddie Hendrix. Współorganizator, razem z amerykańskim stowarzyszeniem Jazz Sister Cities, takich globalnych przedsięwzięć, jak ekspedycja gwiazd polskiego jazzu na Safaricom International Jazz Festival w Nairobi w Kenii, czy do Kansas City.

Bilety - 70 zł.

opr.sw

Zobacz bluenote.poznan.pl/