Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Plakat ze zdjęciem Justyny Dżbik-Kluge.

Justyna Dżbik-Kluge opisuje Polaków oczami... pilotów wycieczek. Książka "Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek" (Wydawnictwo W.A.B.) to zbiór opowieści profesjonalistów, którzy z ramienia biur podróży opiekują się turystami podczas wycieczek. Co zdradza nasze zachowanie na wakacjach? O pracy nad reportażem autorka opowie podczas spotkania online. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

Urlop to czas zawieszony, w którym nie działają normalne zasady. Turysta z dala od domu pozwala sobie na znacznie więcej niż w normalnym życiu. Wieczne narzekanie. Zabieranie jedzenia na zapas ze stołówek. Picie na umór. Ostentacyjne wywyższanie się. Pozostawianie bałaganu wokół siebie. Rozwiązywanie zaległych sporów rodzinnych.

O Polakach na wakacjach najwięcej wiedzą cierpliwi, niedziwiący się niczemu piloci wycieczek. Z ich opowieści powstała książka o naszych wadach i zaletach, o aspiracjach i zaległościach, o marzeniach, a także o ograniczeniach, które te marzenia oddalają.

--------------------

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Zobacz www.facebook.com/empikcom