Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na grafice logo klubu blue Note

Lua Preta - koncert

2020-10-05 ( poniedziałek )
20:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Kategoria: Muzyka

Nigdy wcześniej w Polsce nikt nie tworzył muzyki, która w sposób tak bezpośredni, konsekwentny i przede wszystkim udany wpisywałaby się w obecne trendy sceny zapoczątkowanej przed laty przez Global Bass!

Moment, który można uznać za prapoczątek projektu Lua Preta, to rok 2010, kiedy jeden z najbardziej doświadczonych i znanych polskich DJów - Mentalcut postanowił na poważnie zabrać się za produkcję muzyki. Pierwszym pomysłem było stworzenie kompozycji na skrzyżowaniu kuduro i brytyjskiej elektroniki. Później ta druga stylistka odeszła na dalszy plan, a afrykański ogień i już konkretniejsze pomysły na powołanie do życia Lua Prety nadeszły około cztery lata potem wraz z poznaniem Luzii Viegas D'Abreu Avelino aka Ms. Gia, której rodzice pochodzą z Angoli i Sao Tome e Principe. Przełomem dla poznańskiego duetu okazał się się singiel "Quero Mais" wydany w 2018 roku, w którym gościnnie udział wziął Morena Leraba z Lesotho, posiadacz jednego z najbardziej charakterystycznych głosów z Afryki i jednocześnie jeden z ulubionych wokalistów Spoeka Mathambo, a także współpracownik Damona Albarna. Piosenka ta stała się największym hitem zespołu, a jej remiksowania podjął się na przykład ghański projekt Jowaa, który w tym samym czasie pracował nad przeróbką dla samej Fever Ray.

Lua Preta wystąpili między innymi na festiwalu Unsound 2017 oraz we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Szwajcarii, Norwegii. Belgii, Wielkiej Brytanii, Danii i Finlandii. Zagrali również dwa koncerty w Nowym Jorku. Obecnie duet pracuje nad debiutanckim długogrającym albumem  i powoli wraca do postpandemicznego koncertowania.

Więcej informacji

Bilety - 40 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/