Kultura w Poznaniu

Kalendarium

twarz

Wszyscy rozmawiają o pogodzie. My nie.

2019-03-08 ( piątek )
19:00-21:00
Pawilon Stara Gazownia ul. Ewangelicka 1

Kategoria: Kultura i sztuka Inne

Baumgart Baumgart Performance Studio

Dwie artystki - Anna i Agata, matka i córka - spotykają się po raz pierwszy w medium performance'u zderzając fragmenty swoich wcześniejszych realizacji na tym polu.

Anna Baumgart - artystka wizualna działająca w dziedzinie filmu, instalacji i rzeźby - oraz Agata Baumgart działająca w obszarze teatru, filmu dokumentalnego i rysunku, wykroczą poza swoje strefy komfortu, by spotkać się w przestrzeniach ryzyka, sztuki oraz relacji matka-córka.

Na performance "Wszyscy rozmawiają o pogodzie. My nie." złożą się listy Agaty Araszkiewicz i Katarzyny Bojarskiej (napisane do Anny Baumgart, a performowane przez Klarę Bielawkę i Annę Kłos), film "Kto mówi" Anny Baumgart z 1998 roku (w którym Agata występuje jako mała dziewczynka).

Druga część to fragment performance'u "Hybris 4". Podczas niego Agata Baumgart wraz z zaprzyjaźnionymi aktorami rekonstruuje nastoletnie wspomnienie z czasów, kiedy być może po raz pierwszy dociera do niej, jaką rolę w i tak już splątanym życiu własnym i jej matki odgrywa sztuka. W rekonstrukcji wezmą udział Aleksandra Matlingiewicz, Agnieszka Roszkowska, Natalia Kalita, Krzysztof Ogłoza, Michał Podsiadło i Dobromir Dymecki.

reżyserki: Anna Baumgart, Agata Baumgart

performerzy: Klara Bielawka, Dobromir Dymecki, Krzysztof Ogłoza, Natalia Kalita, Anna Kłos, Aleksandra Matlingiewicz, Michał Podsiadło, Agnieszka Roszkowska oraz Agata Baumgart

kostiumy: Marta Szypulska

Wstęp wolny!

Zobacz pawilon.org/