Jak piszą organizatorzy: "Zapraszamy na radosne i kolorowe święto Poznania w środku wakacji. Poprzez organizowane debaty, warsztaty, wystawy, koncerty, pokazy chcemy ukazać całe bogactwo i różnorodność naszych poznańskich tradycji i zwyczajów. Chcemy o nich opowiadać, nimi inspirować się i bawić.
W tym roku Festiwal trwać będzie od środy, 31 lipca, do niedzieli, 4 sierpnia.
Rozpoczynamy już tradycyjnie debatą - tym razem w gmachu Biblioteki Raczyńskich rozmawiać będziemy o dziedzictwie kulinarnym wielkopolski. 2024 r. to powrót Starego Rynku do krwioobiegu miasta, dlatego to właśnie Stary Rynek będzie główną areną naszych festiwalowych działań.
Mało kto pamięta, że Stary Rynek w Poznaniu został uwieczniony ręką wybitnego malarza, Stanisława Wyspiańskiego, dlatego w piątek, 2 sierpnia, razem z Urban Sketchers Poland zapraszamy do wspólnego malowanie Ratusza i staromiejskich kamienic wzorem mistrza.
W sobotę, 3 sierpnia, od godzin popołudniowych, ul. Quado zamieni się przestrzeń festiwalowych działań. Będzie widowisko teatralne, warsztaty i koncerty. A wieczorem, w otoczeniu Domków Budniczych odbędzie się niecodzienne widowisko - pokaz mody inspirowanej architekturą Poznania.
ŚWIĘTO BAMBERSKIE to finał finałów Festiwalu Tradycji Poznańskich w 2024 r. Jak zawsze planujemy barwny korowód, który przejdzie ulicami miasta, z Muzeum Bambrów na Stary Rynek. Tam, tak jak 305 lat temu, Bambrów przywitają władze miasta i udekorujemy Pomnik Bamberki.
A na Dziedzińcu Wolnym Urzędu Miasta będzie można odwiedzić zagrodę bamberską, zrobić masło lub wydoić krowę. Będą też zabawy i konkursy wokół tradycji bamberskich. Zagra dla nas Orkiestra Miasta Poznania przy MPK, Zespół Pieśni i Tańca Siekieracy, a na finał porwie nas do tańca zespół Rock&Fire akustycznie.
opr.sw