HISS (WRONG DIALS, DMNSZ, DANIEL SZWED) - koncert kolektywu
Sprzężenia zwrotne i szumy zapętlają się we wzory. Kasety, hałasy, głosy zza ściany. Coś jakby słychać, ale nie wiadomo co to i skąd to idzie. W czasach zarazy nagrał płytę o oczach, lasach, nocach, gubieniu się i obrzeżach miasta.
Patryk Daszkiewicz - człowiek ukrywający się za projektem DMNSZ, udziela się również w innych mniej lub bardziej enigmatycznych zespołach takich jak sumpf, kakamina, Strętwa. W pracy z dźwiękiem skupia się na operowaniu z zastaną przestrzenią i środowiskiem dźwiękowym. Eksperymentuje z różnymi formami, czy technikami nagrań i pozostającymi po nich artefaktami.
Twórca i animator kultury obecnie mieszkający w Poznaniu. Producent, dj, założyciel wydawnictwa oraz festiwalu Dym. Założyciel klubu i przestrzeni kreatywnej Sejf. W swoich działaniach dźwiękowych skupia się głównie na improwizacji, jednak nie stroni od działań konceptualnych, zwolennik działania zgodnie z zasadą "minimum formy - maksimum treści". Rosiński współtworzy szczecińsko-gorzowskie trio Dynasonic, projekt Niepokoje Gościnne oraz kilka innych kooperacji. Jest również twórcą muzyki do spektakli oraz soundscapeó'w do wystaw artystycznych. Swoją muzykę publikował w wielu polskich i zagranicznych labelach ciesząc się bardzo dobrymi recenzjami takich portali jak The Quietus czy Bandcamp. Występował na wielu scenach klubowych i festiwalowych w kraju oraz za granicą.
Współtwórca kolektywu BNNT (z Konradem Smoleńskim), z którym działają w sferze dźwięku i obrazu od 2008 roku, jeden z najbardziej charakterystycznych polskich perkusistów, debiutuje solowym materiałem. W swoich poszukiwaniach stawia na oszczędny zestaw, szukając nowych faktur i barw dźwięku. Elektryfikuje bębny, na bazie rytmu zapuszcza się w technoidalne formy i metaliczne powidoki. Agresywne zagrania czasem oplata w ziarniste, dronowe pasma, kiedy indziej zahacza o quasi-metalowe formy. Niekonwencjonalnie wykorzystuje perkusję, buduje pogłos, skręca w rejony surowego techno i szorstkiej muzyki noise. Balansuje na granicy elektroakustyki, metalu i industrialu, wyznaczając sobie kierunek miarowym brzmieniem i rytualną formą.
Bilety w cenie 20/30 zł
________________
O Festiwalu:
Po raz pierwszy w Poznaniu odbędzie się festiwal muzyczny organizowany w ramach Avant Art Festival! Od 25 do 28 września w CK ZAMEK zabrzmią dźwięki muzyki alternatywnej, nieoczywistej i awangardowej.
Fundacja Avant Art od 15 lat realizuje misję prezentowania sztuki eksperymentalnej, będącej w kontrze do popkultury i mainstreamu. Edycje festiwalu odbywają się w Warszawie, Wrocławiu, Berlinie, a w tym roku także w Poznaniu!
Program kolejnych wydarzeń: