Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i data.

XI Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowy oraz XI Ogólnopolski Konkurs Kontrabasowy

26.03 – 02.04.2023

XI Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowy im. D. Danczowskiego oraz XI Ogólnopolski Konkurs Kontrabasowy im. A.B. Ciechańskiego.

Ogólnopolski Konkurs Kontrabasowy im. Adama Bronisława Ciechańskiego organizowany jest od 1974 roku co pięć lat przez Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu we współpracy z Towarzystwem Muzycznym im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. Od początku Konkurs organizowany jest równolegle z Ogólnopolskim Konkursem Wiolonczelowym im. Dezyderiusza Danczowskiego. W 2023 r. przypada jedenasta edycja obu konkursów, która odbędzie się w dniach 26 marca - 2 kwietnia br. w Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu jest wyłącznym organizatorem tej edycji Konkursów.
Do Konkursu im. D. Danczowskiego zgłosiło się 42 wiolonczelistów, a do Konkursu im. A.B. Ciechańskiego 24 kontrabasistów.
Pracom Jury będzie przewodniczył prof. dr hab. Bartosz Bryła - kierownik Katedry Instrumentów Smyczkowych, Harfy i Gitary poznańskiej Akademii Muzycznej.
Przesłuchania konkursowe każdego z konkursów w trzech etapach będą się odbywać w Auli Nova Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego, przy ul. Święty Marcin 87 w Poznaniu. Wstęp na przesłuchania jest WOLNY.
Przesłuchania rozpoczną w dniu 27 marca 2023 r. o godz. 9.00 uczestnicy Konkursu Wiolonczelowego; 29 marca 2023 r. o godz. 9.00 swoje przesłuchania rozpoczną uczestnicy Konkursu Kontrabasowego.
W związku z ogromnym zainteresowaniem konkursami władze uczelni  podjęły decyzję o zwiększeniu łącznej puli nagród, które zostaną przyznane w konkursach. W każdym z konkursów Jury przyzna nagrody o łącznej wysokości 10 000 PLN.

Po więcej szczegółów odnośnie do przebiegu obu konkursów zapraszamy na stronę internetową:
Strona konkursów Ciechańskiego i Danczowskiego (klik)

  • Koncert Inauguracyjny: 26 marca (niedziela) 2023 r., godz. 18.00, Aula Nova
  • Koncert Laureatów: 2 kwietnia (niedziela) 2023 r., godz. 11.00, Aula Nova

Plakat