Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Hotel-Lambert

Druga część wykładu dr. Pawła Ignaczaka z cyklu "Paryż. Spotkania z historią najsłynniejszego miasta świata" - online

2020-07-14 ( wtorek )
18:00
Dom Bretanii, Stary Rynek 37, Poznań

Wyspa Świętego Ludwika - druga część wykładu dr. Pawła Ignaczaka (ASP Warszawa) z cyklu "Paryż. Spotkania z historią najsłynniejszego miasta świata"

Link do wykładu (ZOOM) - dostępny w czasie rzeczywistym prelekcji, tj. w dn. 14.07 od godz. 18.00.

Wyspa Świętego Ludwika, jedna z trzech wysp, jakie dziś znajdują się w Paryżu na Sekwanie, to miejsce chętnie odwiedzane przez polskie wycieczki, a jeszcze bardziej badaczy. Na Bulwarze Orleanów od ponad 150 lat mieści się Biblioteka Polska, jedna z najstarszych działających do dziś polskich instytucji kultury. Niewiele dalej wznosi się Hotel Lambert, XIX-wieczna rezydencja Czartoryskich. Wyspa ta ma długą i fascynującą historię, uwiecznioną w obrazach, fotografiach, wreszcie w pejzażu architektonicznym, w którym zachował się niejeden historyczny zabytek.

Druga część wykładu poświęcona będzie najważniejszym zabytkom na Wyspie oraz Polakom z nią związanym - Czartoryskim, Zamoyskimi, Marią Skłodowską-Curie, Heleną Rubinstein..."

Dr Paweł Ignaczak ASP Warszawa historyk sztuki, pracujący obecnie na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 2006-2007 i 2008-2009 pracował w dziale Kolekcji Artystycznych Biblioteki Polskiej w Paryżu, gdzie od 2015 roku zorganizował kilka wystaw grafiki polskiej.

Wykład odbędzie się online za pośrednictwem aplikacji ZOOM.US pod linkiem https://zoom.us/j/97404943453?pwd=QjI3ak1CcDNZWmtGUGt3akc4eXJ1dz09. Warto wcześniej zainstalować sobie na komputerze/telefonie aplikację Zoom (pobierz TUTAJ) i utworzyć sobie konto, aby w momencie rozpoczęcia wykładu móc z niej korzystać po kliknięciu w powyższy link. Jeśli uczestnik nie ma aplikacji Zoom, można także obejrzeć wykład z poziomu przeglądarki internetowej, wystarczy po kliknięciu powyższego linku wybrać opcję "Join from your browser". Aby dołączyć do spotkania w oknie przeglądarki internetowej, należy wtedy nadać sobie jakieś imię/pseudonim i potwierdzić, że nie jest się robotem (Captcha code).

_
opr.LT