Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Dyskusyjny Klub Książki przy Bibliotece Raczyńskich

17.05.2018
18:00

Klub Książki u Raczyńskich. "Jeden z nas. Opowieść o Norwegii".
Skandynawia wydawała się jednym z najbezpieczniejszych rejonów świata. Do czasu. Bohaterem reportażu Åsne Seierstad jest Andreas Breivik i popełniona przez niego zbrodnia. Gościem spotkania Klubu Książki u Raczyńskich będzie dr Przemysław Czarnecki, adiunkt w Katedrze Skandynawistyki UAM.

_

Pozostałe wydarzenia, w maju, w Bibliotece i jej filiach:

  • 19 maja, godz. 10.00. Filia Naramowicka, ul. Rubież 14a/37

Spotkanie z Joanną Krzyżanek
Autorka książek o przygodach Cecylki Knedelek, Lamelii Szczęśliwej  oraz bajek pachnących czekolada i truskawkami, zaprasza na spotkanie autorskie i warsztaty plastyczne podczas których dzieci poznają bohaterów książek Joanny Krzyżanek, dowiedzą się na czym polega praca pisarza oraz wykonają prace plastyczne.

  • 22 maja, godz. 18.00, Dom Literatury, ul. Wroniecka 14   

Spotkanie autorskie Sławomira Krzyśki
Sławomir Krzyśka, ur. w 1963 r. w Gnieźnie. Matematyk z humanistycznym spojrzeniem na świat, poeta i autor wierszy dla dzieci. Debiutował w 2002 r. zbiorem aforyzmów "Aby mogło być... (Dzień dobry refleksjo!)". W latach 2005-2016 wydał także tomy poetyckie: "Wiersze", "Pory roku", "Sny zabrane", "W ciszy". Publikował na łamach m.in. "Akantu" i "Protokołu Kulturalnego", a także w antologiach poetyckich. Należy do Wielkopolskiego Towarzystwa Przyjaciół Książki. Spotkanie poprowadzi Andrzej Sikorski.

  • 23 maja, godz. 18.00. Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1

XXIV Spotkanie z Arcydziełem
W maju, miesiącu bibliotek i urodzinowym miesiącu Biblioteki Raczyńskich, zapraszamy na Spotkanie z Arcydziełem, którego bohaterem będzie najważniejszy dla nas dokument, czyli Statut Biblioteki z 1829 r. O Edwardzie Raczyńskim, jego dziele i  Wielkopolsce czasów zaboru opowie profesor Witold Molik.

  • 26 maja, godz. 12.00.  Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1

CZYTATY2 Baśnie Harry'ego
Które z miejsc na świecie bywa najbardziej baśniowe i magiczne? Teatr!  Dlatego  spotkanie z baśniami, które czytał Harry Potter  poprowadzi  aktor Teatru Nowego i Sceny Wspólnej, Michał Kocurek.  Podczas CZYTATÓW2 dzieci i rodzice będą próbowali stworzyć własną baśń oraz doświadczą odrobiny magii rodem z Hogwartu.

  • 26 maja, godz.12.00. Filia Naramowicka, ul. Rubież 14a/37

"Bratankowie w krzywym zwierciadle-kilka słów o Węgrach". Wykład dr Adama Szabelskiego
Nie tylko o czardaszu i papryce, ale także współczesnych Węgrach i polsko-węgierskich stosunkach opowie  historyk dr Adam Szabelski.

  • 28 maja, godz. 18.00.  Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1

Spotkanie z laureatami Nagrody im. Józefa Łukaszewicza - ks. Marianem Lewandowskim i Piotrem Drozdowiczem, autorami książki Między muzeum a prezbiterium.

Na wydarzenia wstęp wolny.

_
opr.LT