Kultura Poznań.pl

Kalendarium

a

Amerykańska niedziela czyli piknik w stylu amerykańskim pod szyldem Wolnego Targu

2017-08-06 ( niedziela )
11:00-19:00
Golęcin, ul. Warmińska 1 - teren stadionu futbolowo-żużlowego

Wolny Targ, po raz drugi odwiedzi w nadchodzącą niedzielę Golęcin. Inspiracją dla edycji amerykańskiej stało się zaproszenie do udziału ze strony drużyny futbolistów z Poznania, którzy przodują w tabeli, będą tego dnia na golęcińskim stadionie rozgrywać mecz ligowy.  "PATRIOCI" POZNAŃ- "ANGELS" TORUŃ zaplanowano na godzinę 14:00, ale sam Wolny Targ startuje już od 11:00 i potrwa do godziny 19:00. Od godziny 11 do 16 odbędzie się nieodpłatne znakowanie rowerów, będzie też można skorzystać z atrakcji parku trampolinowego, gry plenerowej o nazwie Szachy Wikingów, strefy sportowej i zabaw dla całych rodzin. Pojawi się też po raz drugi patrol konny, który ostatnio zrobił furrorę zwłaszcza wśród dzieci. Większość atrakcji, w tym mecz, będą wolne od opłat!

- Widok całych rodzin, z wózkami i psami, na trybunach, oraz zainteresowanie tą nadal nieznaną dyscypliną sportową sprawiły, że postanowiliśmy dalej towarzyszyć rozgrywkom naszej poznańskiej drużyny i zapewniać niecodzienną rozrywkę dla całych rodzin  - mówi Magdalena Kosakowska, twórczyni Wolnego Targu.

Na teren stadionu futbolowo-żużlowego położonego pomiędzy Sołaczem a Rusałką zjadą się food trucki, oraz gastronomowie i cukiernicy, żeby nakarmić Poznaniaków tym, co mają najlepszego. Pod hasłem street food kryją się danie z niemalże każdego zakątka świata, serwowane przez właścicieli kuchni na czterech kółkach. A zatem możemy się przygotować na spróbowanie klasycznych burgerów, amerykańskiego pastrami, kuchni japońskiej, hinduskiej, tradycyjnych frytek, pulled pork'ów, kuchni Fusion czy wrapów. Na deser czeka pełny wybór ciast, koktajli owocowo-ziołowych, świeżo wyciskanych soków, lemoniad, lodów naturalnych, czy kaw parzonych przez baristów a na amatorów chmielu -  piwa kraftowego.

Na Wolnym Targu pojawi się w niedzielę ponad 20 wystawców z daniami mięsnymi, ale też wegetariańskimi i wegańskimi.

Tradycyjnie już Wolnemu Targowi towarzyszyć będą liczne atrakcje - między innymi będzie można pomalować dziecku buzię, poznać zasady frisbee  a w strefie sportowej poczuć się prawdziwym sportowcem. Na rowerzystów - tak jak ostatnio - czekać będzie stanowisko policji na którym będą mieli okazję do bezpłatnego oznakowania swojego roweru a wszyscy kibice - dzięki tłumaczeniu zasad w trakcie trwania meczu - nauczą się zasad gry w futbol amerykański.

opr.sw