Kultura w Poznaniu

Kalendarium

logo

KontenerART - kalendarium 2-8 czerwca 2017

2017-06-02 ( piątek ) – 2017-06-08 ( czwartek )
KontenerART, brzeg Warty za murem Starej Gazowni (ul. Ewangelicka), Poznań

2 czerwca, piątek, godz. 20.00 - Party znad Warty - Gra DJ Matt Bogucki

3 czerwca, sobota, godz. 14.00 - Boski Piknik promujący Boski Fest. Warsztaty: joga, medytacja, kolorowanie tkanin, budowa manekina teatralnego, trickboard.

3 czerwca, sobota, godz. 16.00 - Warsztaty: Ręczne barwienie tkanin - modern shibori

Proszę zaopatrzyć się w kawałek materiału z naturalnych włókien który zawiera co najmniej 80 proc. bawełny. Może być to prześcieradło, koszulka, poszewka na poduszkę, torba, bluza, chusta itp. Warsztaty nie mają ograniczeń wiekowych, ale najmłodsi uczestnicy - poniżej 10. roku  - powinni brać udział z opiekunami.

 3 czerwca, sobota, godz. 18.30 - Ulica - wernisaż wystawy
 Benjamin Aitken opisał swoje wrażenia, a Megan Menzies namalowała obrazy. Wszyscy pochodzą z Wielkiej Brytanii i dzielą mieszkanie na Szamarzewskiego - na dobre i na złe.

6 czerwca, wtorek, gody. 19.00 - Wartki Stand-up, czyli Stand-upy nad Wartą

7 czerwca, środa, godz. 20.00 - Slam na KontenerART

Podczas turnieju publiczność będzie miała okazję wysłuchać i obejrzeć interpretacje tekstów wykonywanych na scenie przez same autorki i autorów, ale także kontrolować przebieg imprezy, głosując podczas wszystkich kolejnych rund na najlepszych z nich. Mocne, aktualne i dowcipne teksty w wykonaniu świetnych performerów, to według nas przepis na doskonały wieczór.
Każdy turniej jest inny a poeci i publiczność nieprzewidywalni, ponieważ scena jest otwarta dla wszystkich.

8 czerwca, czwartek, godz. 20.00 - Pchełki + The Pau

Zespół Pchełki powstał w klubie Fado w Aleksandrowie Kujawskim. W 2008 roku wydał epkę pt. "Hop Siup", zagrał kilkaset koncertów w Polsce, Danii i Niemczech, na festiwalach Slot Art 2008, Off Festiwal 2008, Open'er Festival 2009, wygrał nagrodę Trytona za największą osobowość artystyczną na festiwalu FAMA 2008, Festiwal Folkowo 2009' w Ostródzie, Radio Waves 2010. Od roku 2010 zespół był aktywny przede wszystkim w Danii, gdzie współtworzył spektakl "Knock on Unpainted Wood" wraz z duńskim teatrem tańca Mute Comp. Physical Theatre, podczas którego wykonywał muzykę na żywo. Przedstawienie początkowo odegrano 20 razy. Spotkało się ono z doskonałym przyjęciem duńskiej publiczności jak i środowiska teatralnego, przez co było kilkakrotnie powtarzane: w 2011, 2012 i 2013 roku - w Kopenhadze oraz w Odense.

The Pau to solowy projekt Pauliny. W autorskich kompozycjach sama gra na wszystkich instrumentach. Na koncertach występuje z gitarą, a bity odtwarza z telefonu komórkowego. Muzyka The Pau to połączenie gitarowych riffów i połamanych rytmów. Czasami mocniej, czasami lżej. Pierwszy koncert The Pau odbył się w styczniu 2015 i od tego czasu zagrała ponad sto koncertów w Polsce i dwa w Norwegii. Uczestniczyła jako support w trasie koncertowej zespołu Organek. Wystąpiła na kilku festiwalach m.in. Soundedit i Róbrege. Podczas koncertów wykonuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty "Ku".

Wstęp wolny!

Projekt AKTYWATOR - Kultura dla przestrzeni przestrzeń dla kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zobacz www.kontenerart.pl