Kompozycja na trzy instrumenty - kontrabas, perkusję i saksofon oraz "nasłuchującą królową". Utwór eksponuje sekwencje dźwiękowe i brzmienia akustycznych instrumentów oraz ruch muzyków w relacji do tytułowej królowej. Królowa zaopatrzona jest w mikrofony binauralne, które rejestrują z dużą dokładnością obraz akustyczny sceny odbierany przez jej głowę. Publiczność odbiera utwór przez słuchawki, które otrzymuje przy wejściu - słuch "królowej" jest indywidualnie transmitowany do każdej osoby na widowni.
Choreografia instrumentalna "Paź Królowej" jest utworem rozwijającym koncepcję teatru instrumentalnego, przenosząc go w nowy wymiar zależności na osi: ruch-przestrzeń-instrumentalista-technologia.
występują: Piotr Dąbrowski - instrumenty perkusyjne, Jacek Mazurkiewicz - kontrabas, Patryk Lichota - saksofon, Ewa Wycichowska - nasłuchująca królowa.
BIOGRAMY twórców/wykonawców:
Ewa Wycichowska - choreograf, pedagog, tancerka, profesor sztuk muzycznych, kierownik Zakładu Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz profesor zwyczajny w Katedrze Fizjologii, Biochemii i Higieny Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.
Piotr Dąbrowski - perkusjonista, artysta plastyk, intuicjonista, autor tekstów poetyckich. Poszukuje w grze na perkusji i otoczeniu brzmień i barw. Muzyka tworzona przez niego koresponduje ze współczesną muzyką perkusyjną, minimalną, improwizowaną, noise'ową. Podobnie jak w swej twórczości plastycznej stawia na prostotę i surowość formy. W jego graniu instrumenty zyskują nowy wymiar, tracą swój konwencjonalny obraz - stają się narzędziami dźwiękowymi, służą do tworzenia osobliwych faktur, ujawnia się ich wewnętrzna energia. Korzysta także z przedmiotów, które niekoniecznie muszą kojarzyć się z muzyką, często używa także smyczka.
Jacek Mazurkiewicz - kontrabasista, kompozytor, dźwiękowy chuligan. Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łącząc akustykę z elektroniką, wciąż poszukuje nowego brzmienia. Współtworzy głownie projekty autorskie (Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Modular String Trio, PoliFolklorek Winylu, 3FoNIA). Gra piosenki z kwartetem Limboski, z którym nagrał trzy płyty. Zajmuje się udźwiękowieniem, komponowaniem i produkcją muzyki do filmów i spektakli teatralnych.
Patryk Lichota - absolwent muzykologii i kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, doktorant w Katedrze Dramatu, Teatru i Widowisk na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu. Muzyk, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, artysta dźwiękowy, autor instalacji multimedialnych i performance'ów na styku tańca, muzyki i sztuki nowych mediów. Dyrektor FRIV Festival oraz prezes fundacji Centrum Amarant.
Wstęp wolny.
oprac.LT