Każdy, kto w dniach od 16 do 25 września odwiedzi Poznań City Center, będzie mógł wziąć udział w interaktywnej wystawie "Naukowe Fenomeny". Będzie mógł samodzielnie poznać zagadkowe zasady działania m.in.: alfabetu Braille'a czy wahadłowego stołu oraz wziąć udział w różnych doświadczeniach pomagających zrozumieć zawiłe prawa fizyki towarzyszące nam także w życiu codziennym.
Jest to w całości interaktywna wystawa, która pozwoli wszystkim zainteresowanym przybliżyć magię ludzkiego umysłu. W tych dniach spacer przy fontannie Poznań City Center będzie niezwykłą lekcją fizyki i matematyki oraz idealną propozycją dla szkół i rodzin. Zrozumienie matematyki oraz działania praw fizyki będzie na wyciągniecie ręki.
"Naukowe fenomeny" to w całości interaktywna wystawa, która pozwoli wszystkim zainteresowanym przybliżyć magię ludzkiego umysłu. Składać się będzie z 29 eksponatów - 18 z nich związanych będzie z doświadczeniami z zakresu fizyki, 7 z zakresu matematyki, 4 przeznaczone będą dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Jak działa bateria ładowana ludzkimi rękoma, krzywe zwierciadło czy kołyska Newtona, zwana "kulkowym baletem" - na te pytania będzie można znaleźć odpowiedzi w drugiej połowie września w PCC.
Wystawę "Naukowe fenomeny" będzie można zwiedzać od piątku 16 września przez kolejne dni do niedzieli 25 września w godzinach otwarcia Centrum. Interaktywne wyspy będą zainstalowane w obrębie fontanny Galerii.
Wstęp na wystawę jest bezpłatny.