Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Zdjęcie Artystów i ich nazwiska.

Koncert w ramach cyklu Jazz and- Mikołaj Trzaska & Marcin Bożek

2021-09-04 ( sobota )
20:00
Pan Gar, ul. Słowackiego 19/21, Poznań

JAZZ AND Cykl międzygatunkowych koncertów jazzowych.
Zapraszamy na pierwszą edycję cyklu koncertów wokół JAZZu. Od kwietnia do września będziemy gościć polskich artystów na scenie Pana Gara.
JAZZ AND...?
Projekt swoją nazwą odnosi się do twórczej kolaboracji i współdziałania jazzu z innymi gatunkami muzyki. Jazz to przeniesienie rozmowy na muzykę, jako gatunek świetnie wchodzi o relacje, chętnie kolaboruje i współpracuje z różnymi gatunkami muzyki, stylistykami, a co za tym idzie światami, kulturami, językami i czasami tworząc interesujące konfiguracje, kolektywy i konstelacje.

Piąty zespół, który zagra w ramach cyklu JAZZ AND to duet MIKOŁAJ TRZASKA & MARCIN BOŻEK.

Mikołaj Trzaska - saksofon
Marcin Bożek - gitara basowa

Mikołaj Trzaska - urodzony w Gdańsku w 1966 roku, saksofonista i klarnecista basowy. Trzaska był współzałożycielem najważniejszej formacji yassu - legendarnej Miłości oraz liderem Łoskotu. Gdy impet yassu wygasł, stał się czołową postacią europejskiej sceny improwizowanej. Realizuje się na gruncie free jazzu i muzyki improwizowanej. Jest liderem, międzynarodowego tria Volumen i kwartetu klarnetowego Ircha, członkiem Shofar - wykonujacego muzykę żydowską, Resonance - tentetu Kena Vandermarka, North Quartet Petera Brötzmanna oraz tria Riverloam, współtworzonego z brytyjskimi muzykami: Markiem Sandersem i Olie Bricem. Współpracuje z tuzami światowej wolnej improwizacji m.in. z Peterem Brötzmannem, Joe McPhee, Kenem Vandermakiem, Peterem Friisem Nielsenem, Stevem Swellem, Timem Daisy, Thomasem Claytonem, Markiem Tokarem, Magnusem Broo, Peterem Ole Jorgensenem, Per-Ake Holmlander, Davem Rempisem. Jest również kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej (na stałe współpracuje z Wojciechem Smarzowskim) oraz tworzy projekt muzyczno-literacki z Andrzejem Stasiukiem.

Marcin Bożek - (17.04.1979). Muzyk, improwizator, nauczyciel. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, posiada dyplom magistra sztuki w zakresie gry na gitarze basowej (2003r ). Laureat wielu nagród w międzynarodowych konkursach i festiwalach. Etatowy basista Teatru Muzycznego w Gdyni od 2005 do 2015 roku. Od 2007 roku współtworzy polską scenę muzyki improv. Improwizuje z muzykami, aktorami, malarzami artystami, tancerzami oraz solo. Założyciel i dyrygent "Gdynia Improvisers Orchestra". Projekty koncertujące artystyczne i edukacyjne: "Olbrzym i kurdupel", "Bass Solo", "Double trouble", "Jazz dla dzieci", "Gdynia Improvisers Orchestra".

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na platformie Goout