Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Podstawowe informacje o wydarzeniu.

LiteruFKA // Slam // Eliminacje do Mistrzostw Polski #1, Poznań

2021-07-15 ( czwartek )
19:00-19:00
Przylądek Arkadia, pl. Wolności, Poznań

Po wyjątkowo długiej przerwie wraca cykl turniejów slamowych LiteruFKA! Przed nami trzy turnieje eliminacyjne. Slamerka lub slamer, który zdobędzie najwięcej punktów po trzech kolejnych turniejach: 15.07. (czw), 29.07. (czw.) i 12.08. (czw.) stanie się reprezentantem Poznania podczas finału V Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego (21-22.08). Turniej finałowy odbędzie się 22.08.2021 (ndz).

Podczas turniejów publiczność będzie miała okazję wysłuchać i obejrzeć interpretacje autorskich tekstów wykonywanych na scenie przez ich autorów, ale także kontrolować przebieg imprezy, głosując podczas wszystkich kolejnych rund na najlepsze z nich. Mocne, aktualne i dowcipne teksty w wykonaniu świetnych performerów, to według nas przepis na doskonały wieczór! Każdy turniej jest inny a poeci i publiczność nieprzewidywalni, ponieważ scena jest otwarta dla wszystkich. Jeśli czujecie się mocni w piórze, uwielbiacie płynąć z improwizacją i nie lękacie się paszczy publiczności, to możecie stanąć na scenie i każdego turniejowego wieczoru zdobyć chwałę zwycięzcy i pieniężną nagrodę.

Zapisy: poznanskislam@gmail.com

Prowadzący turnieje: Maciej Mikulewicz

Zwycięzcą eliminacji zostanie slamer lub slamerka, która zdobędzie największą sumę punktów po zakończeniu trzech turniejów eliminacyjnych. Punkty są przydzielane następująco: Zajęcie I miejsca = 5 pkt. Zajęcie II miejsca = 4 pkt. Zajęcie III miejsca = 3 pkt. Zajęcie IV miejsca = 2 pkt. Poza tym po 1 pkt. dla każdego pozostałego uczestnika. Cykl jest współfinansowany przez Miasto Poznań. #poznańwspiera

Zobacz www.facebook.com/events/1920895331407369