Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Koncert zespołów Terrorizer i Skeletal Remains - KONCERT ZOSTAŁ ODWOŁANY!!!

2019-01-10 ( czwartek )
20:00
Klub U Bazyla, ul. Norwida 18A, Poznań

UWAGA! KONCERT ZOSTAŁ ODWOŁANY!!!

Bilety należy zwracać w punktach ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu.

Agencje P.W. Events - koncerty i WiniaryBookings zapraszają na dwa koncerty grindcore'owej maszyny TERRORIZER! Gościem specjalnym na europejskiej trasie Amerykanów będzie kalifornijski, death metalowy akcent w postaci Skeletal Remains. Terrorizer przyjedzie do Europy promować swój ostatni album "Caustic Attack" (2018), z którym w Polsce jeszcze nie grali.

TERRORIZER (USA, The End Records) - grindcore, death metal
Terrorizer narodził się w 1987 roku za sprawą Pete'a Sandovala, jeszcze nim perkusista dołączył do Morbid Angel. Skład uzupełnili - gitarzysta Jesse Pintado, basista Alfred Estrada i wokalista Oscar Garcia. Niedługo trwało jednak, że basista trafił do więzienia, w związku z czym zespół rozpoczął prace w studio w trzyosobowym składzie. Swoją karierę rozpoczęli z mocnym przytupem, bo debiutancki album "World Downfall" do dziś uznawany jest za jeden z najbardziej wpływowych albumów grindcore'owych wszech czasów. Partie basowe na ten materiał dograł David Vincent (ex wokalista/basista Morbid Angel), a zespół niespodziewanie, po bardzo udanym debiucie, zawiesił działalność w 1989 roku. Fani musieli czekać aż 16 lat na reaktywację, kiedy to w 2005 roku Pintado i Sandoval tchnęli drugie życie w Terrorizer. Rok później ukazał się album "Darker Days Ahead", a kilka dni po premierze zmarł Pintado. To spowodowało kolejną przerwę w działalności. W międzyczasie Sandoval odbywał rekonwalescencję po operacji kręgosłupa, ale powrócić do gry w 2011 roku. Rok później ikona grindcore'owej sceny wydała trzeci album studyjny "Hordes of Zombies", a Pete zarejestrował cały materiał wspólnie z Anthony'm Rezhawkiem na wokalu i Katiną Culture na gitarze. Prace nad "Caustic Attack" rozpoczęli już w 2014 roku, w odmienionym składzie personalnym (Sam Molina - bas/wokal i Lee Harrison - gitara). Materiał zarejestrowany został w "Audiohammer Studios" pod okiem Jasona Suecofa (współpracował z m.in. Death Angel, Whitechapel, Trivium, Deicide), natomiast za okładkę odpowiedzialny był Timbul Cahyono. Płyta ujrzała światło dzienne w październiku 2018 roku nakładem The End Records. Zespół wyruszy na początku 2019 roku w europejską trasę, promującą najnowsze dzieło, przy okazji obchodząc już 32-lecie działalności Terrorizera.

SKELETAL REMAINS (USA, Century Media Records) - death metal
Kalifornijczycy karierę rozpoczęli w 2011 roku pod nazwą Anthropophagy, jednak już po wydaniu pierwszego demo "Desolate Isolation" zmienili nazwę na Skeletal Remains. Dzisiaj mają na koncie 3 albumy studyjne, wydają pod szyldem Century Media Records, a koncertowo zjeździli całą Europę, USA, a nawet Japonię. Zaprezentowali się na festiwalach pokroju Maryland Death Fest, Party.San, Brutal Assault, Obscene Extreme czy Hellfest. Ich najnowsze dzieło "Devouring Mortality" ukazało się w kwietniu 2018 roku. Najnowsze dzieło jest trochę bardziej techniczne w porównaniu z poprzednimi dokonaniami zespołu, a muzycy użyli w niektórych piosenkach 7-strunowej gitary, aby nadać więcej ciężaru. Jednak ogólnie płyta ma bardzo podobne brzmienie do pierwszych dwóch wydawnictw Amerykanów. Monroy podsumował ich ostatnie dziecko krótko, ale trafnie, że "to old school death metal z późnych lat 80-tych i początku lat 90-tych z odrobiną własnego gustu!". Do Polski przyjadą z płytą "Devouring Mortality" po raz pierwszy.

Bilety w cenach:

  • 75 - tylko na stronie Organizatora
  • 80 - Biletomat, Eventim, Ticketmaster, eBilet, Ticketclub, CIM, Rock Long Luck
  • 85 - w dniu koncertu

_
opr.LT