Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Kolorowa grafika, po lewej granatowe, niebieskie i różowe napisy na jasnym tle

Poznańskie Targi Książki - Spotkania z wyobraźnią!

2020-03-06 ( piątek ) – 2020-03-08 ( niedziela )
10:00-18:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, Poznań

Na Poznańskich Targach Książki zapoznasz się z ofertą  140 wystawców - zarówno największych i znanych wydawnictw, jak i niszowych, publikujących ambitne książki mniej znanych autorów z Polski i zagranicy.

Poznańskie Targi Książki to liczne spotkania z autorami, które odbędą się na kilku scenach. Oprócz ekspozycji z książkami uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić Strefę Komiksu, Strefę Scrabble czy Strefę Naj Naj z atrakcjami dla najmłodszych. Odbędą się w nich warsztaty - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Książki najlepiej czytać w akompaniamencie przyjemnych dźwięków. Dlatego organizatorzy zapraszają fanów klasycznego brzmienia na giełdę winylową - stoisko z czarnymi krążkami co roku przyciąga rzeszę miłośników muzyki.

W ramach Poznańskich Targów Książki zobaczysz również wystawy: Mistrz Ilustracji - w tym roku poświęcona będzie twórczości Janusza Grabiańskiego oraz Salon Ilustratorów, czyli prezentację  prac polskich autorów ilustracji i grafiki książkowej młodego pokolenia.

W ramach targów odbędzie się również konferencja Book Marketing adresowana do osób zawodowo zajmujących się książką i czytelnictwem. Już teraz kup bilet i weź udział w warsztatach i prelekcjach z udziałem m.in. jednej z najbardziej poczytnych, polskich pisarek Katarzyny Bondy czy Pawła Tkaczyka - autora książek o budowaniu marki, który współpracował m.in. z HBO, Sony czy Orange. 

Book Marketing to dwudniowe spotkanie z pisarzami, marketingowcami, sprzedawcami, naukowcami i designerami. Każdy z nich podzieli się wiedzą i odpowie na pytania na temat książek i czytelników w erze social mediów i big data.

Poznańskie Targi Książki odbędą się w dniach 6-8 marca 2020 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonach numer 7 i 8. Uczestnicy PTK mogą wziąć udział także w Targach Edukacyjnych Poznań oraz Targach Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Więcej o Poznańskich Targach Książki na stronie Organizatora lub na FB wydarzenia.