Kultura Poznań.pl

Kultura

opublikowano:

Transatlantyk zabiera widzów do Sundance

"Na własne ryzyko" - komedię science-fiction, nagrodzoną za najlepszy scenariusz podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu Sundance, pokaże przedpremierowo w sobotę kino Muza. Zaprasza Transatlantyk.

.
Kadr z filmu "Na własne ryzyko", fot. mat. prasowe

Odliczanie do sierpniowego festiwalu trwa. W kinie Muza od kilku miesięcy odbywają się projekcje zapowiadające nową edycję, która odbędzie się w Poznaniu między 2 a 9 sierpnia.

W tym roku po raz pierwszy Transatlantyk zaprosi widzów na przegląd najciekawszych produkcji ostatnich lat z Sundance Film Festival - słynnego amerykańskiego festiwalu filmów niezależnych, na którym wielu znakomitych filmowców zostało zauważonych po raz pierwszy, m.in. bracia Coen, Robert Rodriguez, Quentin Tarantino czy Jim Jarmusch. - W tym bloku pojawią się tytuły z wielu różnych sekcji Sundance, dające doskonałe wyobrażenie o charakterze tego legendarnego festiwalu - piszą o nowym cyklu twórcy poznańskiego festiwalu.

Zaprezentowane zostaną nie tylko fabuły i dokumenty wyróżnione, ale także te, które wzbudziły duże zainteresowanie publiczności i zachwyciły krytyków. Wraz z filmami przyjadą na festiwalu ich twórcy - nazwiska gości z Sundance poznamy już wkrótce.

W styczniu Jan A. P. Kaczmarek - twórca i szef festiwalu Transatlantyk - był gościem Sundance Film Festival 2013.  Został zaproszony do udziału w panelu dyskusyjnym "Power of Story: Measure for Measure". Obok Jana A. P. Kaczmarka udział w nim wzięli dwaj inni wybitni twórcy muzyki filmowej: Terence Blanchard oraz Mark Isham, którego Poznań gościł rok temu podczas Festiwalu Transatlantyk. Wygląda na to, że współpraca między poznańskim festiwalem a Sundance Film Festival zacieśnia się - z czego zdaje się przede wszystkim skorzystają widzowie sierpniowego festiwalu w Poznaniu.

Tymczasem - w najbliższą sobotę w kinie Muza czeka nas przedpremierowy pokaz filmu "Na własne ryzyko", nagrodzonego za najlepszy scenariusz podczas ubiegłorocznej edycji Sundance. Ekscentryczny Kenneth (Mark Duplass) zamieszcza w gazecie ogłoszenie, w którym poszukuje towarzysza do odbywania podróży w czasie. Ogłoszenie to zachęca cynicznego dziennikarza z Seattle, Jeffa (Jake M. Johnson) oraz dwóch jego praktykantów do spotkania się z autorem nietypowego ogłoszenia. Wkrótce dziennikarz zaczyna angażować się w szalony pomysł Kennetha...

Sylwia Klimek

  • Festiwal Transatlantyk zaprasza do kina Muza
  • "Na własne ryzyko" - polska prapremiera
  • reż. Colin Trevorrow
  • USA 2012, 85 min
  • 27.04, g. 19.30
  • Wprowadzenie: Jacek Sobczyński
  • Bilet: 15 zł