Kultura Poznań.pl

Teatr

opublikowano:

Trio w monodramie

Jeden z bohaterów jest Ormianinem, drugi przyznaje się do uzależnienia od słodyczy, a trzeci ma kota Staszka i podobno systematycznie odwiedza siłownię. Katarzyna Pawłowska z Teatru Porywacze Ciał zaprasza na "Triodram" w swojej reżyserii. Najbliższy pokaz odbędzie się w niedzielę w Republice Sztuki Tłusta Langusta.

.
Od lewej: Dominik Smaruj, Hubert Kożuchowski i Davit Baroyan, fot. materiały organizatorów

Katarzyna Pawłowska kojarzona jest przede wszystkim z Teatrem Porywacze Ciał. To jedna z najważniejszych niezależnych grup teatralnych w Polsce, którą artystka od blisko 25 lat współtworzy z Maciejem Adamczykiem. W swoich autorskich spektaklach artyści mierzą się z mitami popkultury, łamią tabu i w nietuzinkowy sposób komentują rzeczywistość.

"Triodram", który zaprezentowany zostanie w najbliższą niedzielę w Republice Sztuki Tłusta Langusta, to kolejne po "Dextralu" przedstawienie Pawłowskiej, którego scenariusz powstał częściowo na bazie autentycznych historii jego współtwórców. Tym razem są to absolwenci Akademii Teatru Alternatywnego organizowanej przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Teatr Kana i Teatr Brama w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. "Każdy z nich miał w zamyśle stworzenie monodramu. Pomimo różnic związanych z temperamentem, wrażliwością i osobistymi doświadczeniami połączyła ich przyjaźń oraz niecodzienny pomysł, by zawrzeć trzy odrębne monodramy w jednym spektaklu" - pisze artystka.

Bohaterami "Triodramu" są Dominik Smaruj - uzależniony od bajek i słodyczy współtwórca, scenarzysta i aktor szczecińskiego Teatru Nowego; mieszkający od ponad 20 lat w Polsce ormiański muzyk i aktor Davit Baroyan oraz Hubert Kożuchowski - animator kultury i aktor, który współpracował z wieloma poznańskimi grupami, m.in. Teatrem Porywacze Ciał, Asocjacją 2006, Teatrem Ba-Q czy Studiem Teatralnym Blum.

Monika Nawrocka-Leśnik

  • "Triodram"
  • scenariusz i reżyseria: Katarzyna Pawłowska
  • Republika Sztuki Tłusta Langusta
  • 15 i 16.01, g. 19
  • bilety: 15 zł
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.