Kultura Poznań.pl

Teatr

opublikowano:

Podziel się pamiętnikiem

Dziewczyny! Scena Robocza potrzebuje Waszych pamiętników!

.
"Pamiętniki" - projekt Oli Jakubczak będzie miał premierę w kwietniu w Scenie Roboczej (fot. materiały prasowe)

Scena Robocza na koniec kwietnia szykuje nową premierę - "Pamiętniki" w reżyserii Oli Jakubczak. "To projekt instalacji performatywnej opowiadającej o tworzeniu się kobiecego podmiotu i różnych modelach kobiecości funkcjonujących i przekazywanych przez pokolenia polskich kobiet. Chcemy, aby bazą do spektaklu stały się pamiętniki młodych dziewczyn, nastolatek, wchodzących w dorosłe życie młodych kobiet, kobiet i dziewczyn trans oraz generalnie wszystkich osób z doświadczeniem życia jako kobieta" - czytamy o projekcie.

Twórcy apelują: "Szukamy pamiętników zarówno pisanych przez współczesne dziewczyny, jak i przedstawicielki wcześniejszych pokoleń. Jeśli Wasze mamy lub babcie prowadziły takie zapiski i przechowują je gdzieś w szufladach, przekażcie im naszą prośbę! (...) "Chcemy napisać ten scenariusz wspólnym głosem kobiet" - zaznaczają.

Pamiętniki można do końca lutego przynosić osobiście do biura Sceny Roboczej, wysłać na adres Sceny (ul. Grunwaldzka 22, 60-785 Poznań) lub zostawić anonimowo w portierni siedziby teatru w kopercie z dołączonym adresem zwrotnym. Wszystkie zeszyty zostaną oddane właścicielkom po zakończeniu prac nad projektem.

oprac. sk