Kultura Poznań.pl

Teatr

opublikowano:

Kup bilet, zawieś bilet

"Podaruj, jeśli możesz - weź, jeśli potrzebujesz!" - pod takim hasłem Teatr Polski rozpoczyna nową akcję społeczną. Każdy może każdemu podarować bilet do teatru.

.
fot. Teatr Polski w Poznaniu

Inspiracją dla Teatru Polskiego stały się działania włoskiego Teatro delle Muse, który kilka dni temu zapoczątkował w Rzymie akcję "Zawieszony teatr". - Nazwa "zawieszony teatr", bo tak brzmi kalka z języka włoskiego, wydała nam się niewłaściwa, zwłaszcza w dzisiejszej Polsce, dlatego zmieniliśmy ją na "zawieszony bilet" do teatru/sztuki  - tłumaczą pomysłodawcy.

Na czym polega akcja? Widzowie, osoby indywidualne, miłośnicy sztuki mają okazję wesprzeć osoby, których zwyczajnie nie stać na zakup biletu. Mechanizm jest prosty: w kasie teatru każdy widz może z góry zapłacić za bilet przeznaczony dla tych, którzy nie mogą sobie na niego pozwolić. Tym samym bilet zostaje "zawieszony", a osoba która "odwiesi" bilet będzie mogła zobaczyć wybrany spektakl. W ramach akcji cena "zawieszonego biletu" to 20 zł.

- Co drugi zawieszony bilet będziemy przekazywali organizacjom i ośrodkom zajmującym się wspieraniem grup defaworyzowanych społecznie. Dzięki temu zawieszone bilety na pewno znajdą swoich widzów - zaznaczają pomysłodawcy i zachęcają do przyłączenia się do akcji inne poznańskie instytycje: kina, galerie, muzea...

"Zawieszony bilet" można też rezerwować mailowo (rezerwacja@teatr-polski.pl) lub telefonicznie: (61 852 05 41, 61 852 56 28). Należy tylko dodać informację o "zawieszeniu".

sk

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.