Kultura Poznań.pl

Muzyka

opublikowano:

Uwaga! Konkurs na najlepsze frazy

Festiwal Słowa w piosence "Frazy" czeka na młodych twórców, dla których piosenka to nie tylko muzyka, ale przede wszystkim dobry tekst. Organizatorzy właśnie ogłosili kolejną edycję konkursu o nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego. Zgłoszenia można przesyłać do 1 października.

.
Mery Spolsky podczas poprzedniej edycji festiwalu, fot. Tomasz Nowak

- Festiwal ma integrować artystów i wielbicieli szeroko pojętej "piosenki z tekstem", "piosenki autorskiej" - podkreślał przed jego pierwszą edycją Krzysztof Gajda, dyrektor artystyczny przedsięwzięcia. Tegoroczna edycja Festiwalu słowa w piosence "Frazy" odbędzie się między 3 a 7 listopada, a jej program będzie się koncentrował wokół zagadnienia pamięci. Jednym z punktów festiwalu jest konkurs piosenki autorskiej o nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego, promujący młodych autorów. Właśnie ogłoszono kolejną jego edycję. Na zgłoszenia (nagrania 3 piosenek, teksty i formularz) organizatorzy czekają do 1 października. Listę finalistów poznamy 16 października, a finał odbędzie się w trakcie trwania festiwalu, 4 listopada. Główna nagroda w konkursie to 10 tys. złotych.  

Laureatkami dwóch pierwszych edycji są kobiety: Zuzanna Moczek i autorka singla "Miło było pana poznać" Mery Spolsky, która podpisała właśnie kontrakt z wytwórnią Kayax.

ng