Kultura Poznań.pl

Aktualności

opublikowano:

Poznański fotograf w światowej czołówce

Szymon Brodziak - pochodzący z Poznania fotograf zajął pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie fotograficznym dla twórców fotografii czarno-białej, ogłoszonym przez prestiżową galerię online One Eyeland. Swoje prace prezentują w niej najbardziej znani fotografowie z całego świata.

.
"Drzewo", fot. Szymon Brodziak

Na konkurs wpłynęło w tym roku blisko 2 tys. czarno-białych fotografii z 65 krajów. Za swoje monochromatyczne prace ("Drzewo", "Żywopłot", "Ballerinas", "Rolls-Royce", "Noti", "Molo", "Loop", "Labirynt" i "Ana Portret") Szymon Brodziak zdobył aż 90 punktów, zdecydowanie wyprzedzając w rankingu pozostałych laureatów.

Z wykształcenia ekonomista - z pasji fotograf, sam siebie określa mianem "visualtellera", czyli osoby opowiadającej historie poprzez fotografie. - Myślę czernią i bielą, patrzę w czerni i bieli i widzę kadry czarno-białe - mówi. W jego monochromatycznych historiach główną rolę grają kobiety, które - jak sam przyznaje - uwielbia fotografować.

Prace Szymona Brodziaka można obejrzeć i kupić w jego autorskich galeriach fotografii w Poznaniu i Warszawie, a także online na stronie www.szymonbrodziak.com, gdzie znajdują się także informacje i materiały filmowe o artyście i jego twórczości.

oprac. sk