Kultura Poznań.pl

Kalendarium

I Koncert Noworoczny "Sławomir Pietras i jego goście"

2011-01-01 ( sobota )
12:00
Aula Artis, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa serdecznie zaprasza na I  Koncert Noworoczny "Sławomir Pietras i jego goście", który odbędzie się 1 stycznia o godz. 12.00 w Auli Artis.
W repertuarze muzyka wielkich kompozytorów takich jak: Georges Bizet, Giacomo Puccini, Gioacchino Rossini, Fryderyk Chopin, Piotr Czajkowski, Imre Kálmán, Stanisław Moniuszko, Johann Strauss, Karol Szymanowski, Giuseppe Verdi, Frederick Loewe, Wolfgang Amadeusz Mozart, Gaetano Donizetti, Jerrold Lewis Bock.

Wykonanie:
- Joanna Cortes - sopran, solistka Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie
- Marta Fiedler - pierwsza solistka w zespole baletowym Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie
- Barbara Kubiak - sopran,
- Małgorzata Kustosik - mezzosopran   
- Natalia Puczniewska - sopran
- Daniel Borowski - bas
- Dymitr Fomenko - tenor
- Artur Janda - pianista, bas-baryton
- Sylwester Kostecki - tenor
- Mariusz Rutkowski - pianista
- Oskar Świtała - tancerz zespołu baletowego Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie
- Jaromir Trafankowski - baryton

 Repertuar

Część 1

1.    Rigolletto (Kwartet) - Natalia Puczniewska, Małgorzata Kustosik, Dymitr Fomenko, Jaromir Trafankowski

2.    Wesele Figara (Non piu andrai) - Artur Janda

3.    Tosca (Duet) Joanna Cortes, Sylwester Kostecki

4.    Halka (Gdybym rannym słonkiem )Barbara Kubiak

5.    Eugeniusz Oniegin (Aria Gremina) Daniel Borowski

6.    Rigoletto (Caro nome) Natalia Puczniewska

7.    Cyrulik Sewilski (Cavatina Figara) Jaromir Trafankowski

8.    Cyrulik Sewilski (La calunnia) Daniel Borowski

9.    Carmen (Habanera) Małgorzata Kustosik

10. Don Pasquale (Duet ogrodowy ) Jaromir Trafankowski, Artur Janda

11. Straszny Dwór (Cisza dookoła)Sylwester  Kostecki

12. Straszny Dwór (Biegnie słuchać w lasy knieje) Małgorzata Kustosik

13. Straszny Dwór (Ten zegar stary) Daniel Borowski

14. Straszny Dwór (Do grobu żyć w bezżennym stanie) Natalia Puczniewska

15. Mefistofeles (Aria z gwizdem) Artur Janda

Część 2

1.    Bajadera (Pass de deux) Paweł Koncewoj Marta Fiedler

2.    Wesoła wdówka (Usta milczą dusza spiewa) Natalia Puczniweska Dymitr Fomenko

3.    Skrzypek na dachu (Gdybym był bogaczem) Jaromir Trafankowski

4.    Sonata (Szymanowski) Oskar  Świtała

5.    My fair lady (Przetańczyć cała noc) Małgorzata Kustosik

6.    Hrabina Marica (Graj cyganie) Sylwester Kostecki

7.    Zemsta Nietoperza (Aria Adeli) Natalia Puczniewska

8.    Etuida rewolucyjna Oskar Świtała

9.    Hrabina (zbudzić się z ułudnych snów.) Barbara Kubiak

10.   Richard Rogers - Południowy Pacyfik. Daniel Borowski

11. Hrabina Marica (Aria) Joanna Cortes

12. Hrabina Marica (Duet) Joanna Cortes, Sylwester Kostecki

13. Kurt Weil (Padd pass dex Deus) Marta Fiedler, Paweł Koncewoj

14. Traviatta (Libiamo) - finał - wszyscy artyści

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 61 85 84 305.

Zaproszenia na koncert można nabyć w WSNHiD, pokój 39 (parter rotunda)
od 13 do 22 grudnia 2010 r. od godz. 10-15.00 (pon.-pt).

Bilety - 80 zł.