Kultura w Poznaniu

Kalendarium

na pierwszym planie narysowana postać starszego mężczyzny z widłami, których górna część tworzy literę W tytułu spektaklu, wokół twarze innych postaci oraz informacje dot. spektaklu

Spektakl - Widma

2022-10-14 ( piątek )
20:00
Polski Teatr Tańca (Duże Studio), ul. Taczaka 8, Poznań

Widma - spektakl - kantata Stanisława Moniuszki, oparta na tekście II cz. Dziadów Adama Mickiewicza.

Spektakl Widma został przygotowany i jest wykonywany przez studentów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Stanisław Moniuszko (1819-1872) nadał swemu dziełu kształt kantaty dramatycznej i jako bodaj pierwszy z polskich kompozytorów posłużył się znanym utworem dramatycznym, biorąc go na warsztat w postaci niezmienionej.

Intencją kompozytora było wykonywanie kantaty w wersji uteatralnionej i na tym założeniu opiera się poznańska realizacja. Oryginalna partytura Stanisława Moniuszki wzbogacona została dodatkową muzyczną warstwą elektroakustyczną, wzmacniającą teatralny efekt odrealnienia i niesamowitości. Partie wokalne solowe i chóralne oraz partia orkiestrowa realizowane są z młodzieńczą pasją i świeżością, a minimalistyczna scenografia, oddające świetnie atmosferę guseł kostiumy oraz gra świateł i efekty wizualne wprowadzają widza niemal w trans obrzędu, zapewniając niezapomniane przeżycia.

Bilety: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy i grupowy)

Bilety dostępne w: