Kultura w Poznaniu

Kalendarium

x

Spotkanie z Anetą Jadowską

2018-11-15 ( czwartek )
18:00
Empik Plac Wolności, ul. Ratajczaka 44

Jedna z najlepszych polskich autorek fantasy przygotowała dla czytelników wielką niespodziankę bożonarodzeniową - zbiór opowiadań "Dynia i jemioła. Nietypowe historie świąteczne" (Wydawnictwo SQN). Burzliwe przygody i ciepłe opowieści ze świata Thornu - to wszystko, czego potrzebują fani pisarki, by przegonić zimową chandrę. Spotkanie z Anetą Jadowską odbędzie się w salonie Empik Plac Wolności w Poznaniu już 15 listopada.

Świat Thornu stworzony przez Jadowską jest zabawny, wzruszający, ale bywa też mroczny i okrutny. Tę alternatywną wobec świata rzeczywistego przestrzeń, oddzieloną od niego jedynie cienką, magiczną granicą, zaludniają wiedźmy, anioły, wilkołaki, wampiry i inne fantastyczne stworzenia. Niewiele się one różnią od ludzi - głównie tym, że mają talent do ładowania się w prawdziwe kłopoty, pragną bardziej i przeżywają wszystko dużo intensywniej. Niekwestionowaną superbohaterką tego uniwersum jest Dora Wilk, silna, lojalna, ale też honorowa i gwałtowna wiedźma, była policjantka z Torunia.

W 10 opowiadaniach pisanych przez trzy ostatnie lata Aneta Jadowska pokazuje nieznane dotąd oblicza swoich bohaterów. Akcja opowieści rozgrywa się między Halloween a Bożym Narodzeniem, więc fanów pisarki czekają niezwykłe czytelnicze święta. Sama autorka obiecuje pełną skalę emocji: "coś wzruszającego, zabawnego, trzymającego w napięciu, słodkiego i brutalnego...". 

Aneta Jadowska - pisarka, autorka opowiadań i powieści fantasy. Ostatnio debiutowała również jako autorka kryminału "Trup na plaży i inne sekrety rodzinne". Twórczyni uwielbianego przez czytelników uniwersum Thornu.

Wstęp wolny.

opr.sw