Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
oświetlony we włoskim klimacie dziedziniec

Impreza Włoska "La vita e bella" - charytatywny festyn rodzinny

2018-05-19 ( sobota ) – 2018-05-20 ( niedziela )
18:00-03:00
Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania, pl. Kolegiacki 17, Poznań

Stowarzyszenie Accademia Frassati z Poznania zaprasza na festyn rodzinny połączony ze zbiórką charytatywną na rzecz Domu Dziecka w Betlejem, prowadzony przez siostry Elżbietanki z poznańskiej prowincji. Wychowankowie sióstr są sierotami i ofiarami wojny z obszaru Autonomii Palestyńskiej. Siostry dbają o ich edukację i wsparcie rodzin. Stowarzyszenie, poprzez zabawę, chce uwrażliwić wszystkich na problemy ludzi w tym miejscu.

Program imprezy został przygotowany z myślą o tym, by przenieść uczestników w klimaty słonecznej Italii, stworzyć w sercu Poznania włoski zakątek.

Impreza rozpocznie się o godz. 18:00 Grą Miejską, by wziąć w niej udział wystarczy zgłosić się w punkcie startowym naprzeciwko bramy wejściowej na Wolny Dziedziniec. Od 18:00 będą również działać kąciki gastronomiczne z kuchnią włoską i nie tylko! Oczywiście, nie zabraknie pysznych Lodów Prawdziwych serwowanych w Cafe Misja.

Natomiast główną atrakcją całego wieczoru będzie impreza taneczna na świeżym powietrzu. W tym celu na bruku dziedzińca zostanie zmontowany parkiet. Tańczyć będzie można przy znanych włoskich i nie-włoskich przebojach. Wydarzenie to ma oddawać ducha imprez włoskich. Przez cały czas będą dostępne punkty gastronomiczne. Zabawa taneczna rozpocznie się po godz. 20:30 i trwać będzie do 3:00 rano w niedzielę, 20 maja.

Wstęp wolny.