Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Greg Osby

Greg Osby - koncert z okazji 20-lecia Blue Note

2018-03-10 ( sobota )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Greg Osby - jeden z głównych filarów amerykańskiego jazzu, współtwórca ruchu m-base, jeden z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych saksofonistów współczesnego jazzu.
Jest nie tylko fantastycznym instrumentalistą i kompozytorem, ale także edukatorem - ceniony za swoje wnikliwe i innowacyjne podejście do jazzowej kompozycji oraz improwizacji. Wykładał na Berklee College of Music, aktywnie uczestniczy w warsztatach jazzowych na całym świecie. Stanowi wzór dla generacji współczesnych jazzmanów.

Biografia Grega Osby'ego to spory kawałek historii jazzu. Od lat 80. występował i nagrywał z największymi gwiazdami, takimi jak Herbie Hancock, Dizzy Gillespie, Jack DeJohnette, Chick Corea, Freddie Hubbard, The Grateful Dead, Woody Shaw, Jim Hall. Nagrał piętnaście albumów dla legendarnego Blue Note Records. W 2008 roku, Osby uruchomił własną wytwórnię, Inner Circle Music, która wspiera najzdolniejszych artystów z całego świata.

Ty razem Osby do współpracy zaprosił jednego z najzdolniejszych polskich pianistów młodego pokolenia -  Kubę Płużka, którego brzmienie porównuje się do amerykańskiej gwiazdy jazzu Jasona Morana. Na kontrabasie usłyszymy Maxa Muchę, który występuje ostatnio z Loganem Richardsonem czy Christianem Scottem. Całość dopełni niezwykle utalentowany i energetyczny młody łotewski perkusista, Ivars Arutyunyan, pomimo młodego wieku mający już na koncie współpracę m.in. z Seamusem Blakem i Jerry Bergonzim. Podczas koncertu usłyszymy kompozycje Grega Osby'ego.

Bilety - 80 zł.

opr.sw 

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/