Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Czarnobiałe zdjęcie twarzy Aresa Chadzinikolau.

Galaktyczny Ares Chadzinikolau Quartet - koncert ZMIANA TERMINU!

2020-10-21 ( środa )
20:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

NOWY TERMIN KONCERTU ZOSTANIE PODANY WKRÓTCE

Świetny polsko-grecki pianista i kompozytor - Ares Chadzinikolau, fenomenalnie wykorzystuje potencjał fortepianu, eksploruje mało znane obszary brzmienia, sięga do kulturowych archetypów ludzkiej egzystencji przybranych w poetyckie symbole, a za ich pośrednictwem - do sfery kosmicznego uniwersum.

"Muzyka Aresa wymaga uwagi, skupienia i oddania się wyłącznie jej. W zamian oferuje bogactwo emocji, nastrojów, wyciszonych zamyśleń i eksplozji namiętności. Ona opowiada i odkrywa przed słuchaczem jego wewnętrzne krajobrazy. Jest przewodnikiem w fascynującej podróży i gwarantuje, że gdy na prawdę się w nią wsłuchać, to będzie się chciało z nią podróżować jeszcze raz i jeszcze raz i za każdym razem będzie to zupełnie inna droga." - Marek Zgaiński

"Dla Aresa Chadzinikolau każda sesja nagraniowa, jak ostatnia - "Galaxis" (nagrana z Quartetem), jest kolejnym doświadczeniem i budowaniem kompozytorskiej świadomości, pokazującej, jak rozległy jest świat dźwięków i pomysłów elokwentnego pianisty i kompozytora. To nowy Ares, o ogromnym bagażu artystycznych doświadczeń i określonym precyzyjnie pomysłem na nową jakość." - Dionizy Piątkowski.

Bilety - 60 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/