Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Plakat wydarzenia

Noc Bibliotek

2019-10-05 ( sobota )
17:00
Biblioteka Raczyńskich Galeria Atanazego, Czytelnia ogólna, Biblioteka dla dzieci (wejście od Al. Marcinkowskiego 23), Poznań

Kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbywa się pod hasłem Znajdźmy wspólny język. Zainspirowani tymi słowami zapraszamy na Noc Bibliotek, która połączy język literatury, muzyki i obrazu.

  • Godz. 17.00 w Galerii Atanazego

Przedpremierowe spotkanie z Judytą Sierakowską, autorką książki "Nikt nie słucha. Reportaże o disco polo". Czy disco polo buduje poczucie wspólnoty? Jak to się dzieje, że gwiazdy gatunku, którego nikt nie słucha, ściągają na koncert tłumy ludzi, znających ich piosenki? Czy o disco polo łatwo napisać i wydawać książkę? Czy w instytucji kultury w ogóle można mówić o tym gatunku? Współorganizatorem spotkania jest Wydawnictwo Poznańskie.

  • Godz. 17.30 i godz. 18.45 w Bibliotece dla dzieci

Noc z ekslibrisem. Tematem przewodnim Nocy Bibliotek w Bibliotece dla dzieci będzie ekslibris. Po krótkiej prezentacji multimedialnej dzieci zostaną zaproszone do udziału w warsztatach plastycznych, podczas których będzie okazja do wykonania własnego ekslibrisu.
Zajęcia dla dwóch grup wiekowych:
godz. 17.30 warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym,
godz. 18.45 warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym.
Obowiązują zapisy osobiste i telefoniczne w Bibliotece dla dzieci
(Al. Marcinkowskiego 23, tel. 61-88-58-903).

  • Godz. 19.00 w Czytelni

Koncert Klubu Szyderców Bis. Poznańska grupa muzyczno-kabaretowa, której nazwa i styl nawiązują do tradycji poznańskiego międzywojennego kabaretu. Artyści zostali docenieni w Ogólnopolskim konkursie piosenki autorskiej o nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego podczas Festiwalu słowa w piosence Frazy w 2017 roku - jury przyznało im wówczas honorowe wyróżnienie. Na scenie w Czytelni zaprezentują autorskie piosenki oraz utwory skomponowane do słów polskich poetów.

Na wszystkich Czytelników czekać będzie fotobudka, a Wypożyczalnia tego dnia będzie czynna do godz. 20.00.

Zobacz www.bracz.edu.pl