Kultura w Poznaniu

Kalendarium

dziewczynki w strojach z epoki na popołudniowej herbatce

Żywe obrazy -- retro piknik na Szelągu

16.06.2019
15:00 18:00

Odkryj Szeląg przełomu XIX/XX wieku - na retro pikniku. Na uczestników czekają stroje z epoki i fotograficzne atelier, gra terenowa i szelągowskie kolaże.

W trzech scenografiach będzie można odkryć Szeląg. W historycznym atelier będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w kostiumach z epoki. Spróbować swoich sił w grze terenowej "Na tropie Szeląga". Stworzyć historyczny kolaż, graficzną opowieść, z lokalnych artefaktów utkać garfo-koronkę.

Organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi, miłośników historii, rekonstrukcji i fotografii.

Program:

  • 15:00 - 18:00 Fotograficzne atelier z fotografką Eweliną Jaśkowiak
  • 15:00 - 18:00 gra terenowa Na tropie Szeląga
  • 16:00 - 17:30 "Szelągowskie kordonki" graficzne kolaże - warsztaty artystyczne Krystyna Lipka-Czajkowska
  • 17:00 - W warsztacie Zofii Tułodzieckiej. Moda emancypacyjna - opowiada Katarzyna Wala

Fotografia promująca wydarzenie jest autorstwa Ilony Czajkowskiej. Autorką projektu rewitalizacyjnego jest Katarzyna Wala.

Ewelina Jaśkowiak - poznanianka, która w fotografii odkryła całą paletę wspaniałych doznań. Wielbicielka książek, pisania wierszy w tramwaju oraz podziwiania budzącego się życia o poranku na łonie natury.

Krystyna Lipka-Czajkowska - działa na polu sztuki współczesnej oraz animacji i edukacji artystycznej. Autorka narzędzi edukacyjnych w Zespole Szkół Da Vinci w Poznaniu. Twórczyni serii murali interaktywnych, warsztatów tematycznych, prezentacji i spotkań poświęconych zjawiskom kultury współczesnej. Autorka wielu cykli malarskich oraz projektów w przestrzeni publicznej w tym mobilnych obiektów malarskich - dla parku Cytadela w Poznaniu.

Katarzyna Wala - antropolożka kultury, dziennikarka, tropicielka zapomnianych tradycji. Założycielka Bloomerki - grupy rekonstrukcji herstorycznej i Stowarzyszenia Mobilny Dom Kultury Wilczak. Popularyzatorka herstorii. Od trzech lat prowadzi działania rewitalizacyjne na Szelągu.

Wsparcie organizacyjne: Agata Wala, Urszula Żywicka, Julia Kromolicka, Natalia Czemplik.

#Poznanwspiera Projekt: Mobilny Dom Kultury na Szelągu. autorka: Katarzyna Wala Realizacja: Stowarzyszenie Mobilny Dom Kultury Wilczak.

Projekt jest dofinansowany przez Miasto Poznań.