Po wstrzymaniu działalności wraca tymczasowe Muzeum Motoryzacji. Zwiedzanie będzie możliwe jeszcze przez dwa weekendy - 8-9 maja oraz 15-16 maja.
Wspaniała atrakcja dla pasjonatów klasycznej motoryzacji oraz idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu z rodziną, zostanie otwarte już 19 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na zwiedzających czeka ponad 100 zabytkowych pojazdów z różnych stron świata, które prezentowane są w specjalnie zaaranżowanych strefach.
Wspólna inicjatywa Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie, Automobilklubu Wielkopolski oraz gospodarza terenu - Grupy MTP.
Utworzenie nowego miejsca na mapie atrakcji w Poznaniu z historycznymi pojazdami było możliwe dzięki zaangażowaniu członków Automobilklubu Wielkopolski oraz Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie, z których pochodzą zgromadzone
w muzeum egzemplarze. Wyjątkowe pojazdy potrzebują szczególnego miejsca, dlatego z pomocą wyszła Grupa MTP, która jako gospodarz terenu udostępniła historyczny Pawilon 2, zwany wcześniej Halą Przemysłu Ciężkiego.
Klasyczne egzemplarze z różnych epok
Wystawa została podzielona na kilka stref tematycznych: zaczynając od początku masowej motoryzacji z linią produkcyjną Henry'ego Ford'a poprzez amerykańskie klasyki, wśród których wyjątkowym eksponatem jest 113-letni REO Gentelman's Roadster aż po inne, wyjątkowe pojazdy z całego świata.
W części muzeum dedykowanej naszym zachodnim sąsiadom zobaczć można podział motoryzacji na RFN i NRD, rozdzielonej murem berlińskim. Perełkami w tej części są: Mercedes W108/280SE z 1971 roku, BMW E9 z 1973 roku czy DKW F-5 z 1936 roku oraz ciekawa kolekcja trabantów.
Nie zabraknie oczywiście kultowych samochodów z czasów PRL-u, takich jak: Warszawy, Fiaty 125p, 126p, Tarpany czy Żuki. W otoczeniu trzepaka, campingu i innych przedmiotów z lat 60, 70 i 80-tych tworzą wyjątkowy klimat wystawy.
Ostatnimi samochodami, które zostały sprowadzone do muzeum są Citroen B11 (BN11)/ Sedan z 1952 roku, Citroen 2CV/Sedan z 1987 roku, a także Standard Flying 12 z dolnozaworowym silnikiem z 1939 roku. Pojazdy stanęły w strefie francuskiej, w której będzie można znaleźć również inne interesujące klasyki.
Oprócz zabytkowych samochodów osobowych zwiedzający zobaczą także stare rowery, wojskowe pojazdy opancerzone oraz motocykle wykorzystywane podczas II Wojny Światowej.
W trosce o bezpieczeństwo zwiedzających na terenie muzeum obowiązywać będzie nakaz zakrywania ust oraz nosa a także dodatkowo pojawią się pojemniki z płynem do dezynfekcji.
Zobacz www.muzeumklasykow.pl