Kultura w Poznaniu

Kalendarium

baner

Kompánia Színházi - V4 Projekt

2019-12-13 ( piątek )
19:00
Sala szara, Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44, Poznań

Twórcy o projekcie:

"Pokaz 42-minutowego filmu nakręconego na Słowacji, w Polsce, w Czechach i na Węgrzech. 
W projekcie tym jako podstawę wykorzystaliśmy absurdalną tragikomedię "Dom na granicy" Sławomira Mrożka. Humorystyczny, absurdalny styl Mrożka przenosi problem na poziom osobisty. Sprawia, że zastanawiamy się nad naszymi wewnętrznymi granicami, dzięki czemu możemy lepiej zrozumieć granice otaczającej nas rzeczywistości. W ten sposób pomaga nam przenieść dyskurs na inny poziom.
Naszym celem nie jest wierne odtworzenie działa literackiego, ale zbadanie problemów, występujących w książce, za pomocą innych instrumentów sztuki. Ten interdyscyplinarny projekt, zawierający w sobie film, teatr, muzykę i sztuki wizualna, ma na celu stworzenie nowych pytań i sposobów wypowiedzi, zamiast powielania ogólnych prawd.

Podczas pracy nad projektem opracowaliśmy specjalną metodę, która balansuje na granicy teatru i filmu. Nie realizowaliśmy wcześniej napisanego scenariusza - zamiast tego zebraliśmy tematy, pojawiające się w tekście Mrożka i opracowywaliśmy je wraz ze wszystkimi twórcami z krajów V4 / Grupy Wyszehradzkiej
Wykorzystaliśmy kreatywność i energię wszystkich uczestników: to oni wszyscy są twórcami (tego filmu), nie tylko aktor, operator czy muzyk."

Bilety w cenie 1 zł.

_
opr.LT

Bilety dostępne w: