Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Spektakl gościnny - Jak się kochają w niższych sferach

2017-04-07 ( piątek )
20:30
Kino Teatr Apollo, ul. Franciszka Ratajczaka 18, Poznań

Miłość i zdrada, kłamstwa...

Piotr Polk - Frank - nudziarz i pantoflarz, z upodobaniem naprawiający elektryczne szczoteczki i przepychający podwórkowe szambo. Andżelika Piechowiak - jego perfekcyjna żona Fiona, wzorowa zołza z zawsze idealną fryzurą i romansem na boku.
Rafał Królikowski - Bob, kochanek Fiony, patologiczny amant, amator mocnych trunków i świętego spokoju, który zakłóca mu wrzeszczący synek i jego lekko zwariowana żona Teresa, Anna Oberc/Joanna Kuberska, hipiska skupiona na wycinkach prasowych i "puszczaniu dymka".  A do tego dwie "przypadkowe ofiary", zamieszane w ukrycie zdrady: Grażyna Wolszczak - Mary, przestraszona życiem "szara mysz" oraz jej domowy dyktator, choleryk i geniusz księgowości William, czyli  Waldemar Błaszczyk/Piotr Cyrwus.
Akcja toczy się wokół zdrady, podejrzliwości, kłamstwa i miłości przygasającej z lekka po wielu latach wspólnego życia. Odwieczne pytanie czy przygoda "na boku" warta jest swojej ceny?

Świetne dialogi, dynamiczne tempo zdarzeń, symultaniczność akcji dodająca sztuce atrakcyjności, doborowa obsada składająca się z najpopularniejszych polskich aktorów i reżyser uznany za jednego z najlepszych warszawskich reżyserów komediowych stanowią o wyjątkowości tego projektu teatralnego.

Obsada:

  • Andżelika Piechowiak,
  • Grażyna Wolszczak,
  • Anna Oberc/Joanna Kuberska,
  • Waldemar Błaszczyk/Piotr Cyrwus,
  • Rafał Królikowski,
  • Piotr Polk

Bilet: 100zł

_
oprac.LT

Bilety dostępne w: