Kultura w Poznaniu

Kalendarium

T.Love

T.Love - koncert w ramach Koncertowej Jesieni w Poznaniu

2016-11-16 ( środa )
21:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Koncert premierowy jest o tyle atrakcyjny, że zespół najpierw prezentuje materiał z najnowszej płyty, a następnie grają program pod hasłem "The Very Best Of"!
19.30 - otwarcie drzwi
20.00 - support
21.00 - T.Love

T.Love to ikona polskiego rock & rolla i jedna z najbardziej rozpoznawalnych kapel, która gra na rodzimej scenie od ponad 30 lat. Nowy album zespołu, bezpretensjonalnie zatytułowany "T.Love" ukaże się na rynku 4 listopada br. Wersja podstawowa zawierać będzie 14-15 premierowych kompozycji. Wersja specjalna, limitowana, wzbogacona zostanie o 3-4 piosenki - w tym duet z Johnem Porterem. Muza, na premierowym krążku, to kompozycje wszystkich członków T.Love - tradycyjnie, do tekstów Muńka.

W przeciwieństwie do poprzedniego wydawnictwa "Old is Gold", którego teksty skupiały się najczęściej na sprawach duchowych, nowy album niesie wiele nawiązań do współczesności. Dominuje artystyczna publicystyka, krążąca wokół Polski i świata, tu i teraz... Muniek śpiewa o podzielonym społeczeństwie, strachu w Europie zniewolonej terrorem, o uchodźcach, wszystkich naszych fobiach i zagrożeniach... Jest też kawałek "Warszawa Gdańska", poświęcony pamięci, zmarłego na początku tego roku, Davida Bowie. Album - jak mówi Muniek - ma ostro bujać muzą opartą na dobrych melodiach i gitarowych riffach... To swoisty soul-punk tzn. skrzyżowanie czarnej tradycji Motown, czy Stax, z białym rock'n'rollem. Okładkę płyty zaprojektuje Rosław Szaybo - człowiek-legenda, twórca klasycznych już dzisiaj okładek, jak choćby tej do debiutanckiego albumu The Clash, czy też będącej dzisiaj prawdziwą ikoną "British Steel" zespołu Judas Priest.

Bilety - 45 zł - pierwsza pula (bardzo ograniczona) 55 zł - druga pula

opr.sw

_

Więcej informacji na kulturapoznan.pl

akt.LT

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/