Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Okładka książki: w górnej połowie na żółto-pomarańczowym tle tytuł i nazwisko autora. Poniżej grafika: kra dryfująca na zaśmieconym oceanie, a na niej palma i stłoczone zwierzęta, m.in. niedźwiedzie polarne, foki, morsy

Spotkanie z cyklu Zamek z Książek - jak rozmawiać z dziećmi o zmianie klimatu i innych ważnych sprawach

2022-02-17 ( czwartek )
18:00
CK Zamek, Sala Wielka, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Jak rozmawiać z dziećmi o zmianie klimatu i innych ważnych sprawach. Spotkanie z Bogusiem Janiszewskim

Punktem wyjścia do spotkania, na które zapraszamy m.in. rodziców, nauczycieli, bibliotekarzy oraz  edukatorów będzie książka z serii "To, o czym dorośli Ci nie mówią" (Wydawnictwo Publicat) autorstwa Bogusia Janiszewskiego (tekst) i Maxa Skorwidera (ilustracje), która porusza zagadnienia związane z klimatem. Chcemy się skupić nie tylko na wiedzy oraz tłumaczeniu zjawisk i procesów naturalnych (skąd się wzięło życie i skąd się bierze tlen, a skąd dwutlenek węgla; co to jest atmosfera, co się aktualnie z nią dzieje; w jaki sposób pozyskuje się energię, jakie są skutki zwiększenia poziomu dwutlenku węgla w atmosferze), ale i na sposobie, w jaki się ją przekazuje. Mamy nadzieję , że spotkanie podpowie, jak rozmawiać z dziećmi o zmieniającym się klimacie, by nie popaść w ton katastroficzny i jak przekładać  trudne i skomplikowane tematy (polityka, ekonomia, sztuczna inteligencja, choroba) na zrozumiały i atrakcyjny dla dzieci język.

BOGUŚ JANISZEWSKI - absolwent studiów MBA i polonista w jednym, który od wielu lat związany jest z edukacją , autor- wspólnie z Maxem Skorwiderem - książek z serii  "To, o czym dorośli ci nie mówią".

Już teraz zapraszamy na warsztaty dla dzieci z Bogusiem Janiszewskim i Maxem Skorwiderem, które odbędą się w czerwcu.

"ZAMEK Z KSIĄŻEK" to całoroczny cykl zbudowany z różnorodnych i atrakcyjnych działań wspierających promowanie wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży. Jego odbiorcami są nie tylko najmłodsi czytelnicy, ale także ich rodzice i opiekunowie oraz edukatorzy, bibliotekarze i nauczyciele.

Bilety w cenach 10 zł (normalne), 7 zł (ulgowe).

Bilety dostępne w: