Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Grafika przedstawiająca dwoje dzieci i bałwanka.

Ferie w Muzeum

2022-01-18 ( wtorek ) – 2022-01-28 ( piątek )
Muzeum Narodowe, Aleje Marcinkowskiego 9, Poznań i pozostałe lokalizacje

Na czas tegorocznych ferii Muzeum Narodowe w Poznaniu przygotowuje dla najmłodszych widzów zajęcia połączone z warsztatami, zagadkami, a przede wszystkim dobrą zabawą. Spotkania odbywać się będą zarówno w Gmachu Głównym MNP przy Al. Marcinkowskiego 9, jak i w oddziałach MNP, również tych zamiejscowych, czyli w Zamku w Gołuchowie oraz w Pałacu w Śmiełowie. Każdy punkt programu to przygoda o różnorodnej tematyce. Kluczem wspólnych działań stanie się zawsze wyobraźnia dzieci. Natomiast zajęcia w oddziałach będą doskonałą okazją do twórczego spędzenia czasu poprzez obcowanie z ciekawymi przedmiotami, instrumentami muzycznymi, odkrywanie wojskowego świata oraz zamkowych i pałacowych tajemnic.

Zajęcia feryjne adresowane są do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Odbywają się codziennie (od wtorku do piątku) o godzinie 11.15 (o 12.00 w Muzeum Zamek w Gołuchowie) w Muzeum Narodowym w Poznaniu przy Al. Marcinkowskiego 9 lub w jego oddziałach: Muzeum Sztuk Użytkowych (Góra Przemysła 1), Wielkopolskim Muzeum Wojskowym (Stary Rynek 9) i Muzeum Instrumentów Muzycznych (Stary Rynek 45/47).

Na wszystkie zajęcia w Muzeum Narodowym i oddziałach obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 61 8 568 136 od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 15.30, na spotkanie w Gołuchowie pod nr tel. 62 761 50 94, a w Śmiełowie pod nr tel. 62 740 31 64.

Opłata za uczestnictwo w zajęciach wynosi 12 zł od dziecka. + 1 opiekun gratis. 

Materiały plastyczne zapewniają organizatorzy.

Więcej informacji, harmonogram zajęć oraz regulamin zwiedzania muzeum znajdą Państwo na stronie Muzeum.

Zobacz mnp.art.pl/