Kultura w Poznaniu

Kalendarium

foto: Hugo Glendinning (Megan Armishaw i Mickaella Dantas w spektaklu "Face in")

Całodzienne warsztaty choreograficzne z tancerzami CANDOCO DANCE COMPANY

2020-03-11 ( środa )
10:30
CK Zamek (przestrzenie zamkowe), ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Kategoria: Kultura i sztuka

British Council i Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu mają przyjemność zaprosić na dwa spektakle (jednego wieczoru - tzw. double bill - 12.03.2020r.) w wykonaniu Candoco Dance Company oraz na dwa osobne, jednodniowe (całodzienne) warsztaty choreograficzne prowadzone przez tancerzy tej światowej sławy inkluzywnej grupy tanecznej!
Sceniczne spotkanie z Candoco Dance Company odbędzie się w ramach realizowanego od 2016r. przez CK ZAMEK programu performatywnego "Teatr powszechny" (https://ckzamek.pl/podstrony/19-teatr-powszechny/ ).

Na pierwszy, jednodniowy, całodzienny warsztat Organizatorzy zapraszają 11.03.2020r. Będzie to wydarzenie otwarte dla wszystkich osób związanych z tańcem, dla których ruch stanowi istotny element codziennej praktyki - zarówno "pełnosprawnych', jak i z niepełnosprawnościami fizycznymi - ludzi zainteresowanych choreografią i pracą z ciałem, niekoniecznie profesjonalistów, choć i oni są mile widziani :-)
Ten jednodniowy warsztat z artystami Candoco Dance Company stanowi wyjątkową możliwość bezpośredniego i na wskroś praktycznego zapoznania się z bieżącym repertuarem zespołu. Poprzez trening umiejętności technicznych, twórcze odkrywanie i choreograficzną wymianę, uczestnicy będą mieli sposobność zgłębić wykorzystywane przez Candoco inkluzywne metody pracy.

  • Prowadzenie: Megan Armishaw i Mickaella Dantas
  • Tłumaczenie na j. polski: Szymon Nowak

Drugi jednodniowy, całodzienny warsztat odbędzie się 13.03.2020r. i stanowić będzie kontynuację laboratoriów, które odbyły się w 2019 roku w Teatrze Rozbark, w ramach projektu "Taniec i Niepełnosprawność: przekraczanie granic" realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca i British Council. Warsztat skierowany będzie do tancerzy, którzy brali udział w spotkaniach w ubiegłym roku.

  • czas trwania: 10.30-16.00 (z godzinną przerwą ok. 12.30)
  • spotkanie w holu wejściowym - Holu Wielkim - przy kasie biletowej)

Bilety w cenie: 10 zł.

foto: Hugo Glendinning (Megan Armishaw i Mickaella Dantas w spektaklu "Face in")

_
akt.LT

Bilety dostępne w: