Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Okładka książki "Nieradość"

"Nieradość" - spotkanie z Pawłem Sołtysem

2020-02-22 ( sobota )
17:00
Sala Wielka, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

"Wszystko się tu pomieszało i bardziej przypomina majaczenie chorego, pijacki sen niż pamięć. Ale jest pamięcią, jest przeszłością, jest tu i teraz. Jak gdyby patrzeć jednocześnie przez okulary do bliży i do dali. Śmierć i dzieciństwo idą ramię w ramię".
Paweł Sołtys po świetnie przyjętym debiucie ("Mikrotyki") powraca zbiorem "Nieradość" (Wydawnictwo Czarne). Ta wielogłosowa książka potwierdza, że Sołtys jest prawdziwym "majstrem" budowania opowieści, obdarzonym niezwykłym słuchem, wyobraźnią i swobodą literacką.

Prowadzenie: Marcin Jaworski.

Paweł Sołtys (ur. 1978) - muzyk, autor piosenek. Jako Pablopavo wydał kilkanaście płyt, zagrał około tysiąca koncertów. Studiował rusycystykę, ale studiów nie ukończył. Jego opowiadania ukazywały się w "Lampie", "Ricie Baum", "Studium". Za prozatorski debiut "Mikrotyki" otrzymał Nagrodę Literacką im. Marka Nowakowskiego, Nagrodę Literacką Gdynia, znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike oraz był nominowany do Paszportu "Polityki", Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza.

Marcin Jaworski - literaturoznawca, krytyk literacki; profesor na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM.

Spotkanie z Pawłem Sołtysem rozpoczyna "przedakcję" FESTIWALU FABUŁY, który odbędzie się od 12 do 16 maja 2020. Więcej o festiwalu już niebawem na stronie Organizatora.

Bilety: 5 zł.

Zobacz ckzamek.pl